Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

2u53pn4.jpg
kd4v9x.jpg
119tpxi.jpg
DKC 6120 ,setva 27.04
 
DKC 440 nije moj vec komsijin,sadio ga je oko 20.04.2012, izuzetno rani porast svaka biljka jednaka,sklop fantasitican ako ga nabavim probacu ga sledece godine sigurno.mozda trenutno nije najveci u ataru ali sve dosada je fantasticno rastao,videcemo kako podnosi ove zege

70998m.jpg


1605j8.jpg
 
Ni nije cilj da ima 5m , vec da dobro zrno sa malom vlagom, klip postavljen nize. Kome treba nesto drugo taj ne treba da seje dkc vec kws ili zp(ns).
 
tu sam njivu presevao repu pa sam imao knap semena na 19cm a i iskreno da ti kazem nisam smeo!imam i 4590 na 17cm,kad je nikao kukuruz kao cetka gust malo sam se uplasio kako ce podneti pa nisam smeo i na ovoj njivi da eksperimentisem!
 
Negde sam pročitao da imaš 4590, pa zato i pitam na koliko si sejao ovaj... Ja imam 5783 i posejao sam ga na 18,2cm, a ima sklop na svim njivama oko 95%... Za sada izgleda ok, a kakav će rod dati videćemo...

Koliko si đubriva primenio?
 
5783,visine oko 2 m ,još nema metlice.Da li će ga strefiti najavljeni vruć talas u oplodnji?







I
sti hibrid ,druga parcela ,sličan

 
Poslednja izmena:
Moj 6120 nesto sporo raste,ima visinu oko 170-180 cm a njiva jaka...Fali mu kisa definitivno,mada je i kasnije sejan 27-og aprila. Kolika mu inace bude stabljika,posto vidim ima lepu boju,nije podgoreo,lep sklop samo kao da ne zuri da bude veliki:haha: Inace Kermess,Korimbos sejani dan ranije,oko 2m takodje dobro podnose ovaj najsusniji period u nasem kraju definitivno zadnjih 5-6 godina ako ne i vise. 6120 ima malo slabiju stabljiku,ali kad ides kroz njega ima vode u uvijenim listovima,znaci cuva svaku kap. AS 72 sejan 3 maja super izgleda,kod mene metlica nece jos 15-ak dana nigde sigurno!
 
Gde ste uspeli da nabavite dkc 440? Mi smo hteli da ga sejemo , ali su nam rekli da ove godine nije uvežen u zemlju.
 
dkc 4795 uveliko se oprašuje.Visina biljke je 2,4 m. a klip je na 1,2 m.
do9wlv.jpg

25q528m.jpg

9zwr5.jpg

gore izgleda odlično
2jbsm4z.jpg

dole je malo dobio po fanfulji
15rk58g.jpg

koren dobar
34otwf9.jpg
 
Gde je to druze moj od dobrog,najebali smo ga ko zuti, kad on u junu podgoreva sta ce biti u avgustu...katastrofa,ova godina kako je pocela dobro tako lose nastavlja a videcemo finale u avgustu,lako moze da bude da kraja septembra bude gotova zetva i kukuruza i soje.
 
Normalno je da u ovakvim uslovima odbacuje donje listove da bi ostatak biljke imao više vlage,ništa strašno.
A do avgusta,valda će biti kiše,a i ako ne bude mi tu ne možemo ništa promeniti.
Ja bi se jedio da sam nešto izostavio ili nisam dobro uradio,ovako što nije do mene ni briga me nije.
Do kraja septembra ovaj hibrid bi trebao biti skinut i sa obilnim padavinama.Radi se o fao 330
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh