Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Kad reče Fao nije bitan , jedno moje mišljenje , fao je jako bitan , ali odabir grupe je isto što i igranje lotoa.
Na kraju se pojave razlike zbog fao grupe , ali ko bi znao kakva će biti godina , tako da si ti na kraju u pravu ,..
Uvjek treba "prošarati " fao grupe da se smanji rizik.
 
Lose sam se izrazio,mislim nije bitan u smislu da necu sejati psenicu posle njega.
Posto su kod nas gore suse vrlo ceste,mislim da bi sigurniji izbor bio neki hibrid iz ranijih grupa,a posto nisam obavio jesenje djubrenje i zemljiste je na nekim delovima i peskovito,razmisljam opasno izmedju 4964 i 4590,vidim da je 4590 noviji i da o njemu nema jos nikakvih rezultata,tako da na kraju mislim da cu se odluciti za 4964.
Znam da bi bilo najbolje kombinovati Fao grupe,ali posto ja nisam stalno u selu,treba mi jedna Fao grupa i da celu povrsinu ovrsem u jednom potezu,a taman sam mislio da na drugim njivama koje su zakorovljene posejem Ns 444 ultra,tako da se ovo lepo uklapa.
Jel je neko sejao 4964?

@ljusha
Upravo ga iskopah,ali zahvaljujem.
 
Htedoh da pomognem , posto je i prosle godine bila frka za seme, ali evo vise necu da ne bi bilo pogresno shvaceno.
 
pa jos malo pa ce da nam traze da sada narucujem za 2013, znam da je njima tako lakse i znaju koliko da uvezu itd.
 
Dvadeset i nekog decembra su bili predstavnici dekalba u zemljoradnickoj zadruzi kod nas u selu i tada su tako rekli. I ja sam se iznenadio kada su mi rekli da je kasno za poncho iako sam bio siguran da nije jer kod Pioneera to moze i dosta kasnije da se naruci. Rekli su i to da nece biti dovoljno semena za ovu godinu jer ne mogu da proizvode toliko kolika je potraznja za njim. Kazu da nece drasticno da povecavaju proizvodnju semena jer bi se onda gubio kvalitet a oni hoce max. kvalitet semena da odrze.
 
Danas sam bio kod drugara Djoleta u Beskoj,posto ima zadrugu bice zastupnik DKC za Srem,kaze da ce se cena znati posle 20tog januara,al nezvanicno misli da ce biti oko 127e vreca 80000 zrna,,roba je iz uvoza Italija,Francuska,Rumunija.
Ja cu naruciti 25 vreca,3-4 hibrida.
 
Kaže mi Đole da je prošle godine prodao 1500 vreća dekalba, tako da će verovatno biti kako on priča, no videćemo...

Inače da li će biti gusto ako posjem 5276 na 16,7 cm, tj. šta mogu da očekuje??? Da li ga je neko sejao tako gusto?
 
To je "flexi" hibrid tako da nebi trebalo biti problema ni u sušnijoj godini , odn neće manje roditi osim što je skuplje sjeme , a ako bude kišno eto plusa.
 
Nazad
Vrh