Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Koliko ja znam nema u slobodnoj prodaji.Mora da se naručuje.
Šaljem ti broj na p.p
 
Svi su oni odlicni smo kod mene u selu nisu presli 6500kg po hektaru u ogledima.A ja imao sa ranim sortama drugih kuca preko te cifre a nije ogledna njiva.
 
Zar monsanto ne proizvodi samo genetski modifikovano seme?

---------- Poruka napisana u 21:15 ---------- Prethodna poruka je at 21:14 ----------

ili ne....?
 
Imate druge teme o tome pa se tamo podučite.Sigurno će te naći u tim temama zanimljive "profesore".....:haha:
 
Ja sam hteo da narucim 5783, posto sam ga imao prosle godine, i bio zadovoljan, medjutim, gledao sam neke rezultate ogleda, i odlucio sam se za 5717, koji bi trebao biti naslednik 5783. Jos jedan razlog zbog kog sam se odlucio za 5717 je i taj sto je samo jedan od 2 hibrida koja ce Monsanto tretirati s Ponchom.
Da li se neko susretao s ovim hibridom?
 
Prošle i pretprošle godine taj hibrid nije bio u ponudi.
Možda je to novi hibrid,ako nisi pogrešio oznaku.
 
Kolega Oldtimer
5717 ne postoji u ponudi Dekalba.To je hibrid dkc5007.
On ce bit tretiran ponchom 0.5, a hibrid dkc4590 i sa 0.5 i sa 1.25 pooncha.
Ostali hibridi nisu tretirani.
Kod nas se vodi kao fao410, kod madjara malo kasniji.
 
Ja sam zvao Granexport u Pancevu,kazu da se javim tek od 1.2,imace kazu neku malu kolicinu u slobodnoj prodaji.
Da li negde ima vec da se kupi bez narucivanja?I gde se moze kupiti/naruciti u blizini Bg-a(Pancevo,Stara Pazova,Nova Pazova,Beska,Dobanovci i tome slicno...)?
 
Kolega Oldtimer
5717 ne postoji u ponudi Dekalba.To je hibrid dkc5007.
On ce bit tretiran ponchom 0.5, a hibrid dkc4590 i sa 0.5 i sa 1.25 pooncha.
Ostali hibridi nisu tretirani.
Kod nas se vodi kao fao410, kod madjara malo kasniji.

Moguce, hvala na ispravci! Hteo sam neki hibrid za probu, i to mi je preporuceno...E, sad moguce da sam ja pogresio, prvi put je hibrid na trzistu...ali...vise me brine sto su oni tu narudzbinu prihvatili :haha:
 
Kod mene u jednoj prodavnici ima DKC 4590 i 5783 cena 13.500din za 80.000 zrna. Da ne bude nesporazum, ta dva hibrida su u radnji a ostali se porucuju.
 
Nazad
Vrh