Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

@Miroslav k

Na kom razmaku si posejao 5783? Cudi me vlaga od 18%!. Kad si ga posejao i kad skidao. Pitam za vlagu jer ja sam imao 6040 sa 16% posejan 11.Aprila.
 
150 kg npk + 100 ks uree + neki dekalob okvirno kakav prinos da ocekujem, zemlja A kvaliteta cela 2 jutra :)
 
Pa oldtimer mu je dao ozbiljan odgovor , znamo da to zavisi od sto faktora a najz..niji su vrijedni rad i iskustvo.Nemože se lako predvidjeti.
 
Dekalba ce opet faliti, treba ga sto pre naruciti, sto smo mi uradili u Timusu u Zrenjaninu ( 023/582-550). Tamo su nam rekli da je sav iz uvoza i da nije vazno odakle jer je sve po monsantovim standardima ( zato i nema doradnog centra za dekalb u srbiji ). U begejcima- Torak, prinos na njivi I klase 13.88 t/ ha- JUS na parceli od 3.5 ha, uradjena full agrotehnika.
 
Dekalba ce opet faliti, treba ga sto pre naruciti, sto smo mi uradili u Timusu u Zrenjaninu ( 023/582-550). Tamo su nam rekli da je sav iz uvoza i da nije vazno odakle jer je sve po monsantovim standardima ( zato i nema doradnog centra za dekalb u srbiji ). U begejcima- Torak, prinos na njivi I klase 13.88 t/ ha- JUS na parceli od 3.5 ha, uradjena full agrotehnika.


Ovo je po malkice reklama sa sve telefonom?
 
Dekalba ce opet faliti, treba ga sto pre naruciti, sto smo mi uradili u Timusu u Zrenjaninu ( 023/582-550). Tamo su nam rekli da je sav iz uvoza i da nije vazno odakle jer je sve po monsantovim standardima ( zato i nema doradnog centra za dekalb u srbiji ). U begejcima- Torak, prinos na njivi I klase 13.88 t/ ha- JUS na parceli od 3.5 ha, uradjena full agrotehnika.
I te kako je važno gde je seme proizvedeno i dorađeno.To sam na svojoj koži osetio.Ako se već reklamirate bar uplatite koji dinar za ovaj napaćeni forum.
 
Da li moze neko da mi preporuci koji Dkc hibrid da posejem?
Uslovi su:zemljiste je na nekom delu cernozem,negde je crni pesak,nije razbacen Npk pre oranja,nameravam da razbacim oko 200 kg/ha Uree predsetveno,na 4 Ha (od ukupno 7) je predusev lucerka,a na ostaloj povrsini psenica,uzorano je duboko na 30 cm.Naravno za vrsenje u zrnu,Fao i nije tako bitan.
Unapred zahvalan.
 
Nazad
Vrh