Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Prelistao sam cijelu temu pošto ću ga najvjerojatnije i ja na proljeće probati nabaviti.
Kod nas nije toliko zastupljen kao kod vas, čak ne znam jel itko u mom ataru imao Dekalb posijan uopće.

Verovatno sledece godine samo on na mojim njivama.

hehe, zanimljiv komentar, Paorpaor ajd baci oko na prvu stranicu ;)
:ppozdrav:
 
Gospodine paorpaor da li ćete i tehnologiju uzeti od uvaženog gospodina ili ćete iće po Vašoj.Možda ako budete uvžili novu tehnologiju budu i veći prinosi?Pitajte Babu o ovom predlogu.
 
Ako se @Kiraj ne bude mesao u odabir hibrida za sledecu godinu i kod nas ce biti posejani samo Dekalbovi hibridi za krunjenje. Za branje u klipu ostaje ZP
 
Kiraj ima poverenje u mlađe ali ipak...
Ne treba se osloniti samo na jedne hibride,možda možemo probati i LG ili probati Zonu (fao400) u redovnoj setvi. Ove godine je posejan ne planski ,1 juna bez đubriva a dao je odličan prinos.Slažem se da većina budu dekalb hibridi ali mora se probati još koji.
 
Ne treba se zaletati po meni,seti te se kakva je euforija bila sa Pionirom,pa sad vec polako odustaju ljudi...ima boljih,tako i DKC,zakljucujem da ume da rodi dosta ali ne zaboravite da KWS,LG pa AS a i ostali domaci imaju dosta dobre hibride koji a tek se probijaju ostale svetske kompanije...Kako kome odgovara ali ja sam uvek za vise hibrida razlicitih sem. kuca...
 
Za KWS i LG ne znam, ali mislim da je AS losiji od DKC. Imali smo ih ove godine na istoj njivi, na zalost ne znam tacne rezultate jer je dobar deo AS-a neko obrao.
 
Pa mislim da oko nabavke neces imati problema,sad su u expanziji i mislim da ce se njihova prodajna mreza znacajno prosiriti...

---------- Poruka napisana u 19:29 ---------- Prethodna poruka je at 19:24 ----------

Za KWS i LG ne znam, ali mislim da je AS losiji od DKC. Imali smo ih ove godine na istoj njivi, na zalost ne znam tacne rezultate jer je dobar deo AS-a neko obrao.
Generalno najbogatija kompanija na svetu je Monsanto,tako da nisam ni sumnjao da imaju bolje hibride ali kazem da u svakoj kuci bilo ona strana ili domaca ima po neki hibrid koji u svakom smislu moze da parira nekom njihovom hibridu iz iste Fao grupe...Uz dobru agrotehniku i godinu svi su dobri(kaze moj matori)
 
I kod mene sledeće godine samo dekalb.
Čujem da će sledeće godine biti pakovanja od 80.000 zrna.
Što se tiče ostalih hibrida,mogu i oni da prodju,ali samo seme iz uvoza.
Doradni centri su nam katastrofalni.
 
Poslednja izmena:
Jedna stvar koja nije valjala kod njih ove godine je krajnja neozbiljnost u maloprodaji, jedno si naručio pa posle dve nedelje ima nešto drugo pa na kraju dobiješ nešto treće. vrlo neozbiljno sa njihove strane.
 
Bio sam juče na skidanju ogleda Dekalba.Mogu reći da su svi hibridi bili podjednaki.Najviše je dao 6101 oko 13890kg/ha suvog zrna.Ostali se kreću tu oko 12500 do 13000kg/ha.

Moram dodati da je na 3,5kj pokošeno 30000kg suvog zrna kod jednog privatnika.To je apsolutni rekord za koji ove godine sa ovih prostora znam.
 
Poslednja izmena:
Znao sam da su dobri ali da daju po 12000 tona na malo vise od pola hektara e to nisam znao. Jel preliva komsija ?
:osmeh:
 
Nista zlonamerno nego me takve greskice bace u razmisljanje 'di bi tolke novce potrosio. Zamisli samo 10 jutara, a uuuuuu....:ppozdrav:
 
Dok sam na tom ogeldu pričao sa ljudima svi su izrazili katastrofe sa pionirovim hibridima.Nikome od nas nije jasno šta se tu desilo za godinu dana.
 
Nazad
Vrh