Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

mozda miskovic
 
Nemojte generalizovati. Dekalb je medju najjačim ali ima kod koga se i pionir i ove godine dobro pokazo , pa kako onda tu nije loša selekcija?
 
Moram da generalizujem jer moj atar ima 17000ha i nisam čuo čoveka koji nije kudio pionire.Nismo svi mi kupovali seme od istog dobavljača i iz iste šarže.Opšte primećena pojava je da ne otpušta vlagu kao prethodnih godina ,a ova je bila extremno dobra za otpuštanje vlage.Sledeća pojava su zrna koja nemaju klijavost.To je primećeno kod najšireg broja ljudi.Samim tim nema sklopa pa ujedno ni prinosa.
Nije tema o pioniru i neću nastaviti da nabrajam uočene nedostatke.
 
Nemojte generalizovati. Dekalb je medju najjačim ali ima kod koga se i pionir i ove godine dobro pokazo , pa kako onda tu nije loša selekcija?
Jos bi dodao i velik broj jalovih biljaka koje su samo bez potrebe pravile konkurenciju onim biljkama koje su bile zdrave. Opsti utisak da su nesto debelo zajeb sa semenom. I kod mene u selu ima par ljudi koji zajedno obradjuju oko 1500 kj i oni(mi) smo jako ne zadovoljnisa pionirom, a jako odusevljeni sa dekalbom. Mislite da ce se i sledece godine sejati pionir kao ove ?
 
Gospodine paorpaor pitajte Babu, ali tu nije u pitanju selekcija nego tehnolog i njegovo znanje.
 
to je povoljnije nego ove godine sto je bilo
ja sam placao 8500,00 vrecicu od 50 000 zrna

KOd nas je bilo 8600 din ta setvena jedinica!
Godinama u nazad sejem Pioneer i bio sam prezadovoljan. Pre dve godine sam imao nesto malo Decalba i lepo se pokazao, a ove godine preko 8000 kg po kj sa 17% vlage, a Pioneer (na istoj njivi) 30% manje roda!
Sramota je da kazem da je tih 8000 kg rodilo na proletosnjem oranju i u delu atara gde je jezivo malo kise bilo!
 
Kod mene jedan čovek već zadnje dve - tri godine seje dekalb hibride, najkasniji koji on seje je 5276 i kaže da ga je ove godine imao 80 meteri po kj JUS-a. Dubrenje 200 + 200... Ja prošto nemogu da verujem, al definitivno ću probati taj 5276 dogodine, jer po njegovim rečima je on najbolji, a on čovek ima i svoju zadrugu i kaže da je u okolino prodao 1500 vreća dekalba ove godine....
 
Ranije fao grupe dekalba nisu za branje! TI hibridi se krune kad je vlaga cak i 27% . Ja sam prosle godine nabavljao seme za 75 evra 50000 semena a kaze mi taj decko iz zadruge da su imali navodno i tretirani dekalb koji je kostao 91 evro 50 000.
 
dekalb hibridi tretirani poncom se narucuju do 10 novembra 2011( tako su nam rekli )
svi njihovi hibridi ce biti pakovani na 80 000 sem. sto je za 2 jutra taman
kostace oko 140 evra
mi narucili u zrenjaninu u timusu sa poncom
 
Nazad
Vrh