Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Urađen dekalb 5276,
128 brazdi na 400 metar ili 6,4 kj ili 3,6 ha prinos 47340 ,vlaga od 15,8 do 16,8.Po jutru 7390 ili po hektaru 13000.Prinos jus-a ću izračunati sutra.
"Statističar",ralekiraj ,veli da je sejan na 20,7 cm .






Pošto me kombajner nije primio da snimam iz kabine,2 snimka sa zemlje.
 
Poslednja izmena:
Ja sam juče skidao svoj prvi kukuruz.Parcela je ravno 57 ari,a posejan je DKC5783.Vlaga po mojoj proceni je oko 15,8-16(merio ručne uzorke) a navršili smo punu zmajevu osmotonku.Znači morali smo da razgrćemo i svaki čas stajemo sa kipovanjem kako bi sve stalo u tu prikolicu.Danas ćemo predati pa ću napisati koliko imam čisto za naplatu sa tog KJ.Znam samo da sa te njive nikada toliko nismo nakosili.
 
Izneo bih jedno zapažanje od juče.Veći deo parcele( 4 kj) je u našem vlasništvu od 2000-ite godine .Sa 20 redi koji su skraćeni po 6-7 m sa oba kraja navrše se 7800 kg .2,5 kj su kupljena 2005 godine i sa tog dela parcele istih 20 redova da 7080 kg.
 
Evo me sa predaje tog 1KJ.Posle svih odbitaka na vlagu(16,2),sušenje,ulaz,kalo i rastur,analizu ostaje mi za naplatu čisto 7300kg.Takav prinos do sada nisam imao.Dekalb će od sad biti redovan i gost i domaćin mojih njiva.
 
nemoj tako da racunas , racunaj samo odbitke sa vlage , bez susenja ,ulaza , rastura i sl. to nije SRPS prinos!

Ovde nam je prioritet da vidimo prinose po povrsini po hibridima i agrotehnikom a ne da racunamo ko koliko ima da naplati kukuruza.
 
Popodne sam skinuo 2Kj sa istom sortom 5783.Čisto za naplatu (17% vlaga) je 10600kg.
Primenjena je potpuno ista agrotehnika ali je jučerašnja parcela I klase ,a današnja 4 i 5 klase.Eto primera koliko i sama zemlja daje.
 
Po vasim postovima dekalb seme je dosta dobro,bas lepo radja,pogotovo na ovu susu.99% cemo ga i mi sejati dogodine.Koje sortu preporucujete,posto ja sve berem?!
 
Izračunao sam koliko je po SRB kvalitetu
Prinos sveden na 14 % vlage je 7152 kg /kj ili 12517 kg/ ha.
Za naplatu ,posle svih odbitaka 6673 kg/kj ili 11677kg/ha.
Cena ?? ?? ??
Računao sam na osnovu tablice koju primenjuje otkupljivač.
Agrotehnika ,
slika sa mog avatara je ,oranje baš te parcele,
predusev suncokret ,istanjiran posle sakupljanja glava,relativno rano uzoranao a kako nisam imao u tom momentu đubrivo u jesen ništa nije bačeno.
U martu jedan prohod drljače ,početkom aprila 110 kg /kj uree + setvospremač.Setva 9.04 na 20,7 cm.
Zaštita od korova, posle setve neki Acetohlor ,plamen posle nicanja + korekcija na delovima parcele gde se sirak pojavio (ne cela parcela) sa talismanom ili protivelom.
U maju jedno špartanje i juče kombajniranje.
 
Poslednja izmena:
Moj prijatelj je uradio Dekalb 4888.Mislim da je to FAO 380.Prinos - oko 5t/kj,sa 15% vlage.Njive 3-4 klase.Zadovoljan je.
 
Kiraj svaka čast, to je pravi prinos, mislim da je ove godine za uspešan prinos presudilo: vreme setve i bar jedno špartanje. Ti si to uradio i to je to; čak i bez osnovnog djubriva, još jednom bravo.
 
Nazad
Vrh