Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Тако каже логика, али пола ми њиве са тим "Рајфајзеном", а пола са "Паком". Агротехника за обе половине њиве ми је иста - исти предусев, прошле године угарење, па орање ујесен, ђубрење, пролетос припрема, сетва са исто подешеном сејалицом, а опет, тај "Пако", иако није бујан као 9911 на другој њиви, веома је уједначен, док овај "банкарски" има те неке своје "моменте".

Додуше, ако баш копам и тражим нешто као разлог, разлика моеж да буде у третирању семена: "Пако" је дошао третиран, а тај "банкарски" и 9911 сам третирао "Стоктоновим Кондором". И опет, 9911 нико није дирао одоздо и све је ОК, док "банкарски" има те "оазе" за које немам објашњења - да л' га је нешто начело, да л' му је слабија енергија ницања...
 
Третиро сам исто Кондором и сав кукуруз ми је поприлично једнак тако да тешко ће буде да је до инсектицида
 
Ja mislim da dogodine da odustanem od turbo semena i malo spustim loptu, i naravno da vratim 10% pod povrsinama domacim semenom. Ova jurnjava i dizanje cena svake godine , nikako mi ne prija, a sad vidim i da najskuplje nije i najbolje, tako da,
 
Ja ću da kažem sledeće,na istoj nj imam 5031 ovogodišnji sa **greška palac nečim i prošlogodišnji 5068 sa pokojim ubušenim zrnom,nekako mi taj hibrid bolje na oko deluje a vidim da će prije metlicu da izbaci,ako ne spuste loptu i ja smanjujem dkc zbog cene a ako ne rodi koliko planiram možda bude total ništa dogodine ,samo ću uzeti kesu od promotera zbog upaljača to je 100 % sigurno.
 
5075

Hn728KO.jpg
 
Dkc 4943
Nema puno ovakvih ali nadje se...čini mi se da je to kukuruz koji je zaostajao u porastu...
9a3bb897ca318546e9c188aff55877be.jpg
5bb045a63aa5d862135394d9906d3ed9.jpg


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Milagro plus...od herbicida nije sigurno...ostali kukuruzi pored ovih su normalne velicine i izbacili su metlicu...mozda su naneli puno onog biostimulatora na seme:ROFLMAO:
 
Šta bi niko ne piše kako izgledaju dkc hibridi. Ja ću danas da pokušam da odem do njive da vidim kako izgleda da 4943.
 
Juče sam bio da obiđem 4351.Svaki ima po 2 klipa, rastom je od 2 do 2.5 m, tanak sa slabijom lisnom masom.Za sada to je sasvim o.k stanje a videćemo šta će kantar da kaže na kraju.
 
Kod mene se 4943 probudio,prekljuce sam bas bio on izlude..pored imam 5068 koji je bio napredniji ovaj ga sad stigao i jjure zajedno...iznenadio sam se pozitivno bas

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Godinama je vec pobednik u prinosu nema potrebe sumljati da nece i ove, samo lepe kise mu treba kao i svakom! Ko je pokisao prekjuce samo moze da peva, kod nas je sve jos uvek lepo mada kisa nije pala vec tacno mesec dana, ako ne padne uskoro krenuce nizbrdice da mu otkucava vreme, al sta mos!
 
Nazad
Vrh