Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Kod mene u asortimanu su Dkc 4351 i 4670 i pioneere 9241 svi su tu negde,malo 4351 izgleda mrsavije,ali on je takav hibrid,nek rode sva 3 kao on prosle godine i bicu zadovoljan.
Svi su izmetlicili i guraju po 3 klipa.
 
I kod mene ima i sa tri a i sa četiri komada proterao mučenik al da bude samo po jedan ali vredan biće super.
 
Ma samo njima treba lepe kiše sad za Petrovdan ( a može i posle oko sv.Ilije) i biće tu dobrih kukurza, koji god je hibrid.
 
Sto je neko rekao izvukao se ali je jako sareno sto se korena tice. Ima ih u nalivanju ima ih u cvetanju i u metlicenju. Razlog je sto je jako razvuceno nicanje bilo. Da li do zemlje ili do semena ne nagadjam vise. Ako mu padne za vikend kisa bice solidan i ovaj hibrid. Inace je sklop oko 54000 biljaka po hektaru ali nece scaka dati klip.
b08dc2c898f09d2afbcde79fe1fddb17.jpg
36c4c41ac547a1eda6c4e291cbbf4664.jpg
ceaee6ba408e4f3f08455571d17023dc.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Video sam i ja jutros snimak,cist bezobrazluk.Umesto da su pokrili barem seme jer im je seme najskuplje kako kukuruza tako i uljane repice (a ima i boljih od njihove repice ove godine sam se uverio).
 
Ja sam 4943 posejao u sklopu od 69500/h i neka 20% nema klipa to je onda 55500 biljaka /h i sa ovoliko kiše nadam se da će biti dobar rod ali daleko manje od očekivanog. Mada i da je sa semenom bilo sve ok a da je bila suša možda bi bilo i gore. Tešim se da mi duši bude lakše. :haha:
 
Ja se samo pitam.da li smo ocekivali drugacije price ? Navikli oni da su uvek u pravu, a nema sta da im kvari prodaju. No videcemo na prolece, mogu samo reći bagra, no nema ko da nas zaštiti.
 
Nazad
Vrh