Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Evo ovi iz Deklab nas jure sad za seme uljane repice, jer samo kod njih sad se poruci i to je to a ko zna sta ce biti za mesec ipo dana mozda susa.Dok kod drugih kuca su sasvim korektni ne jure te za seme ne treba rezervisati nista i ako uzimas previse seme i ostane ti par vreca bez problema mozes vratiti do pocetka okt.meseca dok kod ovih iz dekalba nema to.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Sto kaze neko kad krene vrsaj svi ce ga hvaliti,jel u normalnoj godini je ubica,ja licno nisam imao problema sa 4351 bas izgleda vauuu,pored i u blizoj okolini imam Pionir i KWS,ok su ali mi nesto ne ulivaju dobar prinos,cekamo sta ce reci "mutavi".
 
To njihovo seme kada je sve ok jeste ubica. Nekorektno je kada se desi propust smatrati nas idiotima. Sta je za jednu firmi da 500-1000 setvenih otpise i vrati ljudima novce za seme.
 
Pričaju priče za malu decu...dali je moguće da nas proizvodjače još uvek smatraju 'glupavim seljacima'?
 
To njihovo seme kada je sve ok jeste ubica. Nekorektno je kada se desi propust smatrati nas idiotima. Sta je za jednu firmi da 500-1000 setvenih otpise i vrati ljudima novce za seme.

Neznam ali mislim da je mnogo vise od 500-1000 setvenih jedinica. I Madjari se zale na isti hibrid. Ko zna gde sve nije zavrsila ta losa partija semena.
 
Ja sam njima slao meil i predlagao da izađe komisija i utvrdi činjenično stanje, ni dan danas nisam dobio odgovor pa makar i kao ovaj na snimku. Moj dinar više neće videti.
 
Мени не чуди њихова прича сасвим ми је и логична , доследна су говна до краја, више се чудим људима који ће опет похрлити да се довате њихових џакова само да он вагне добро сјесени ће се све заборави.
 
Pidikanac, ovi iz dekalba treba da pročitaju tvoj potpis. Jednom sam samo zvao terenca da izađe na teren zbog lošeg nicanja (Pionir je bio u pitanju) i kada sam video kako je počeo da traži bedne izgovore za loše nicanje semena starog 5 godina sve mi je bilo jasno. Vidim da ga je pogodilo što sam ispljuvao semensku kuću u odgovarajućoj temi, tako da se više ne obraduje kada me vidi :)
 
Mene zapanjuje drskost sa kojom su nastupili u saopštenju. Ove godine je 4943 bio identično loš u Bosni, Hrvatskoj, Srbiji... Očigledan problem sa semenom ako isti hibrid na svim terenima bude jednako slab i neujednačen. Izaći sa izjavom da oni "naprotiv ove godine očekuju čestitke za dobre prinose" svojih hibrida je čisto nepoštovanje prema proizvodjačima kojima je godina upropašćena. Bayer Monsanto je najveća korporacija na svetu i ne očekujem da se poljoprivrednici sa njom mogu izboriti i isterati pravdu. Sve što mogu je prestanak kupovine njihovih semena pošto ne postoje garancije da se i sledeće godine neće isto ponoviti sa ovim ili nekim drugim hibridom. Za ovu godinu se mora progutati knedla a ovakva nadobudna saopštenja od strane Dekalba im nikako neće popraviti narušen ugled medju poljoprivrednicima. Ipak ljudi žive od toga nije korektno prodavati im robu robu sa greškom po visokoj ceni i još biti ovako nadmen kada se desi propust.
 
To njihovo seme kada je sve ok jeste ubica. Nekorektno je kada se desi propust smatrati nas idiotima. Sta je za jednu firmi da 500-1000 setvenih otpise i vrati ljudima novce za seme.
Vratili bi oni tih hiljadu vreca pa i vise, ali bi tako automatski priznali svoju gresku, pa bi krenule i sudske tuzbe, a onda je izgubljena dobit mnogo veca od vrednosti vrece semena.
 
Mnoge evropske semenske kuće što rade seme povrća imaju drugačiji pristup. Priznaju grešku ako je njihova i naravno oduže se na odgovarajući način jer im nije cilj da izgube kupca. Naravno, treba se obratiti matičnoj kompaniji, a ne našim uvoznicima i zastupnicima.
 
Manje trziste. Lako je za kukuruz on se seje pa se seje, ove godine ti predjes na DKC, komsija na KWS, neko na RWA i ide se u krug. Pricao direktor jedne semenke kuce da se ne jedi za trziste.
 
Jedi će se oni nego šta samo što neće dati saopštenje o tome koliko su manje prodali semena. I sigurno je da će osetiti pad prodaje.
 
Istina nemam 4943, ali ostali DKC izgledaju obecavajuce. Dobri su i Pioniri i KWS. Tako da na prolece ja tu nista ne bi menjo. Mozda probam onaj iz lepe njihove sto ga Matic fali ;) .
 
Nazad
Vrh