Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Izašli smo sa predstavnikom DKC na nekoliko parcela gde je sejan 4943.Ne zna se šta je uzrok zaostajanja pojedinih biljaka (po mojoj slobodnoj proceni oko 30 %).
Znaju oni sta je uzrok nego nece da kazu

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Tako je, a kako je ovo zemlja diznilend niko nece odgovarati ni za sta. Ako bas neki veliki im se nakaci na ledja dace mu Egipat za njega, svalerku, zenu mladju i stariju decu na 10 dana i castiti 20-30 setvenih.
 
Dkc 4943 kod mene neki izbacuje metlicu,neki je duplo niži od ostalih,našao sam par biljaka koje izbacuju bičeve...uvalili nam momački...naredne sezone zaobilazim dkc...ne pomaže ni armija go-go plesačica:D
 
Drugar mi je nedavno slao slike isto dkc4943 kako je izgledao pocetkom juna...
ed55173d6c17d76b8ef2cc58dea093e8.jpg
70de4d01c1745ca255ef2b4caa88598e.jpg


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Pa hajde da se udružimo i zajedno podnesemo tužbu.
Аха, баш много оних који су имали проблем са "Декалбовим" семеном ће да прибаве за суд релевантне експертизе из релевантног извора, па да заједно са још колико оштећених "пресавију табак" и туже са увозником/заступником, који, велика је вероватноћа, има блиске односе са влашћу (Је л' неко зна људе, оне главне, из "Декалба" - са ким седе у кафани?).

Ако се ипак нађе група оштећених са резултатима релевантних експертиза, са све "потписом и печатом", плате адвокате, онда иду на суд, од кога, барем у Србији, нећеш обавезно да видиш како додељује правду.

Више би вајде могло да буде од "похвала" по друштевним мрежама и форумима не малог броја оних "срећника" како су прошли са к'о отров скупим семеном "врхунске селекције", са све гомилама фотки онога што затичу на њивама засејаних тим "Дебаклом". И наравно, неколико година да се бојкотују њихова семена, без обзира на попусте који би свакако уследили, ако би им пао промет.

Не знам како други, али ја не могу себи да приуштим да за своје новце будем "бета тестер" за семе које је пре за фуруну, а не за сејалицу. Могу некако да "прогутам" да због више силе или било чега другог осим бахатости и грамзивости произвођача/дорађивача, семе кога сам посејао буде лоше, али да ти смишљено продају оно што и сами знају да је отпад - то је криминално.

Е сад, ако паднете на го-го играчице, качкете, мајице, упаљаче и благоутробије на промоцијама - то је већ трећи падеж.
 
Ja prelazim na domaća semena pa kako mi bude. Stransko seme neće više u moju zemlju pa taman i da dele đabe i Egipat sa sve gogo igračicama.
 
Mislite da ovi koji seju domace, ne idu na go go igracice, upaljace i pivo dok se ne upisaju? Niko im ne brani da prisustvuju i niko ih ne tera da seju Dekalb.
 
Citajuci vase postove u temi dobro je sto nisam uzeo dkc hibride, zaobisao sam ih zbog cene i prvi put mi je samo jedna semenska kuca na njivama.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Купујте то семе од провереног добављача кад га већ плаћате проверите и његов извор одакле стиже бр.партије, клијавост ,ма све..ако је нешто сумњиво и цена ту игра улогу заобићи га...
 
Nazad
Vrh