Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Ja sam promotere Dkc izveo na parcelu gde imam 4943 videli su moj kukuruz i sa prve i sa druge slike i rekli su mi daćemo pratiti do skidanja, videćemo šta će biti na kraju, na šta će ličiti ovaj sa prve slike i kako će reagovati Dkc. Inače ja sejem Dkc od kako je došao u Srbiju ove godine imam posejane i njihov ogled i ovo mi je prvi put da sam nezadovoljan sa nicanjem i porastom njihovog hibrida, do duše imam samo 5kj ovok lošeg 4943. Godinama unazat sam imao dobru saradnju sa njima ali ovo mi se nesviđa.
 
Izgleda da su neke partije skroz sjeb.. e.
Kako stvari stoje ove godine sam naiso na dobro seme. Ne znam ono kupljeno koje nisam dovukao jos iz RO kakvo je. Sledeca godina ce pokazati.
@mikulaš
Taj 4943 koji je los jel RO seme ili HU? Isto pitanje i za ostale kojima je los ovaj hibrid.
 
Evo jedan 4351, do pre 7,8 dana je bio sav nikakav duplo manji,zut,bled , danas sam se lepo iznenadio kako se popravio. Ova njiva je sejana 12.04. predusev suncokret.


kuk.jpg

kuko.jpg

kukor.jpg
 
Da kod mene je bilo lepe kise sva sreca,danas pricam sa jednim covekom kaze zali se ne moze da zavrsi spartanje od kise kuka, reko cuti covece jebes spartanje samo nek pada kisa
 
U Bokte koji splet koincidencije. 😂 Iskreno nisam bio da ga obiđem nekih 10-ak dana a poslednji put je bio srednje žalostan, hteo sam da ga išpartam ali mi se nije dalo zbog kiše.Ne znam kada ću moći da odem do njive jer je u tom delu bio potop prethodnih dana.Nadam se da se popravio.
 
Nazad
Vrh