Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Verovatno je kukuruz bio bolje nadjubren.
Sve laze samo djubrivo nikad. Svaka njiva koja je bogata hranjivim materijama se jasno ocrtava.
Sve stoji što kažeš ali ova pšenica je od strica i rađena je njiva domaćinski godinama ,morao je bataliti zbog zdravstvenih razloga.Gde je kukuruz bio ćovek je isto radio pošteno ostvaio je jel su mu deca velika i rešio da smanji malo zakupe.
 
Ono što sam i ranije pisao:repica crpi vodu iz zemlje isto kao i suncokret a takodje su joj i potrebe za djubrivom ozbiljne.Posle repice zemljište ne ostaje "bogato" kako je neko pisao već dosta iscrpljeno.Ne pisem napamet jer repicu imam tek drugi put na svojim njivama već iz iskustva agronoma iz firme koja radi svake godine 500-600 ha repice koju direktno izvozi.Ima u ataru psenice koja je posejana posle repice,ono je tek katastrofa.
 
Tu i kad rodi nema neke zarada a kad znate da će i sledeći usev biti u problemu treba razmisliti dali je ona neophodna u ratarenju.
 
A eto vidite ovde ovi veliki zna ih Siniša,nema boljeg ni žita ni ječma i to u širokom luku,i to da je repica na jednom delu bila dva puta.
 
Pored jedne moje njive je repica treću godinu uzastopno. Tu dva reda soje do repice jedva da su nikla, i ostala su skroz mala...
 
Tako je Savo. Posle repice pšenica i ječam polude. Kod nas. Kukuruzu ne odgovara, pogotovo kad je ovako sušno.
 
U repicistu psenica boli glava a do nje kukuruz jedva se oporavio najgori koji imam ,i to druge godine za redom kukuruz pati pa pati.
Clan Bado zna kakve su mi njive.
 
moj dkc glupo mi da izbacim recicete da provociram jer sada je u grudi a visok sam 182cm i to ne u jednoj njivi vec skoro svuda samo u 4 klasi je losiji do kukova!Sacekajte vagu ;)
 
4943

f1c8589e270f77583a49eef35174cdd6.jpg

73da5c410644000525c830dcdab9e817.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Paraćinac kakva provokacija, samo ti kači slike.
Promoter za OS hibride kada radimo ogled kaže da neće doći u obilazak sve dok kukuruz ne bude do kolena a on čovek visok 2.28 cm. 😂
 
U repicistu psenica boli glava a do nje kukuruz jedva se oporavio najgori koji imam ,i to druge godine za redom kukuruz pati pa pati.
Clan Bado zna kakve su mi njive.
Primetio sam tu parcelu...
Mogu da potvrdim da su sve parcele u odličnoj kondiciji,nađubrene odlično i velika većina nas članova ovog foruma nemamo takve parcele...a ni prinos...korova jednostavno nema,šteta što ne postavlja slike,imale bi najviše lajkova
 
Ишао сам атаром између средњег салаша и телечке. Кукуруз је невероватно велик, као да је редовна година. А само неколико километара даље је оваква слика па и лошија.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Jel ovo od prošle godine slike,Kod nas kukuruz do kolena ali ovom dečkiću,pa ti vidi šta je suša,verovatno si imao takvu sušu i one god.ka te izvukao 5276 sa 5 t po jutru.
Raduj se.
Savo ne pricaj gluposti, o kakvih 5 t po kj lupetas kad smo susu imali. 2017 prosek mi je bio 600 kg/kj imao sam dosta parcela cak i sa samo 180 kg/kj Trazi u temi pa ces naci a ne lupetas bez ikakvog argumenta. Znam ja jako dobro sta susa znaci!
 
Evo ga 4943.
Kada sam ga slikao (pre oko pola sata),bilo je pred kišu ,koja je samo orosila,pa je "raširio " listove.



 
Nema tu šta da se priča.Ugurali su nam i to je to.Ja ću ih kao što sam rekao nagraditi diskvalifikacijom i crvenim kartonom.
 
Isto!

Pokušaću dogodine da nađem kod nas OS hibride, taj Tomasov koji hvalite. Bitno mi je i da je od jeftinijih hibrida.
 
Nazad
Vrh