Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Zasto u temi ratarski usevi nemogu sada da nadjem temu kukuruz 2020 a bila je ?!
Hvala
 
A kad bi se neka kolicina azota rasporedila npr pre setve, pa onda kasnije u drugo spartanje? najbolje mi se pokazalo 150 kg uree po kj pre setve pa posle u drugo spartanje kad je kukuruz vec na granici za ulazak u red jos 100 kg ana.
Sigurno da visekratna primena sa manjim dozama daje najbolje rezultate. Nisam mehanizovan za to, a i mrzi me 3x bacati ureu.
 
DKC 3623 seme iz 2017g niklo skoro svako zrno, nisu slagali za klijavost.
A opet BC 306 najnovije seme, nije uopste ni krenulo da tera klicu oko 30%. Stoji zrno u mokroj zemlji svo slinavo, setva je bila 8 i 9 april.....
 
Sjebace ovi nasi dekalb,isto kao i pionir,4943 na pola njiva imam problema sa nicanjem,nejednako nicanje,i da ne pricam svasta,ali po meni je dekalb broj jedan,i koliko god je skup uvek cu ga sejati,jel svaki dinar opravda,svi koji su sejali na 18 bili su odlicno klip nije izgledao nikako,a kad je poceo da curi nemam reci, dekalb je odlican naspram drugih kuca sve dok ga ne dotuku ovi nasi kad budu pakovali ovde.
 
Kod mene je dkc 4351 nikao odlično,nije ga grickala pipa.Bez acelerona,ja sam ga farbao Gaučom.Kod drugara pipa gricka aceleron i sve podriguje.
Sad je u 5 listu i žućkast je,sigurno mu ne prijaju hladne noći.
Kakvi su vam hibridi zaštićeni sa aceleronom,jesu žućkasti?
 
Kod mene je dkc 4351 nikao odlično,nije ga grickala pipa,ja sam ga farbao Gaučom.Kod drugara pipa gricka aceleron i sve podriguje.
Sad je u 5 listu i žućkast je,sigurno mu ne prijaju hladne noći.
Kakvi su vam hibridi zaštićeni sa aceleronom,jesu žućkasti?
Ovaj koji sam farbao gaucom nije taklo nista a taj 4943 je aceleron nije ga dirala pipa ali lose nice a kise je dobio
 
Kod mene isto 4943 nicanje ne ujednaceno sacuvaj boze,muci se sa nicanjem tako i prosle ali na kraju je polozio sa odlicnim prinosom...kad god sam ga video nervirao me,dok 9911aquamax izgledao extra naspram njega ovaj na kraju za 500 kg vise imao prinos i lepse zrno vece bistrije

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Kod mene 5031,5068 i 5830 nikli extra ai 4943 se muci nesto

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Bili iz dkc za 4943 zbog loseg nicanja kod drugara.Obecanje kesa za kesu dkc semena sledece godine. Posto nemaju semena ranih fao grupa. Tako da niko nece nikoga tuziti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh