Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Ја сам са Кондором радио исто имидаклоприд
 
Posle sest dana klica 5 do 6 mm.
f38262c6a90032d852080f18e7595aea.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Da li ste radili analizu zemlje, jer malo mi azota, a sejano na 18.5?
Ne nismo radili analizu, a 125 kg/kj je išlo na sve parcele pa nismo pojačavali ni ovde. Po meni je to dovoljno jel imao sam loše iskustvo 2017g, na parceli gde je bilo mnogo azota nije rodilo ništa, dok parcele sa manje đubriva su prošli bolje.
 
Mikulaš, onda da nam u istu ovu tabelu u oktobru samo dodaš prinos i vlagu i biće super, ali pošteno bez svojih favorita.
 
Ne nismo radili analizu, a 125 kg/kj je išlo na sve parcele pa nismo pojačavali ni ovde. Po meni je to dovoljno jel imao sam loše iskustvo 2017g, na parceli gde je bilo mnogo azota nije rodilo ništa, dok parcele sa manje đubriva su prošli bolje.
A pritom se kiseli zemljiste prevelikim kolicinama azota, malo u jesen npk malo N u prolece najbolja kombinacija ...
 
Исто сам поборник азота с јесени са нпк и нешто на пролеће,мада тако баш и не радим али потрудићу се да ту праксу променим.
 
Samo ne treba preterivari sa N i biće sve u redu.Ovde ima njih nekoliko koji koriste samo stajnjak i Ureu.Zaoru stajnjak i u proleće predsetveno idu sa 300 kg/k.j Uree bez N.P.K i Map.Nisam primetio da obaraju rekorde sem što uništavaju zemljište.Ja lično preko 150 kg/k.j Uree ne idem jer hoće kukuruz baš dugo da drži vlagu ako se iole okiša godina.
 
Bacao sam vestak usluzno nekoliko puta. Kukruruz sve preko 200kg/kj uree deluje negativno po prinos. A u visegodisnjem ogledu verovatno bi 100-120kg napravilo najbolji rezultat. To je na nasem zemljistu kako je na drugim lokacijama ne znam.
 
Bacao sam vestak usluzno nekoliko puta. Kukruruz sve preko 200kg/kj uree deluje negativno po prinos. A u visegodisnjem ogledu verovatno bi 100-120kg napravilo najbolji rezultat. To je na nasem zemljistu kako je na drugim lokacijama ne znam.

A kad bi se neka kolicina azota rasporedila npr pre setve, pa onda kasnije u drugo spartanje? najbolje mi se pokazalo 150 kg uree po kj pre setve pa posle u drugo spartanje kad je kukuruz vec na granici za ulazak u red jos 100 kg ana.
 
Nazad
Vrh