Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Ja koristim drugi parametar. Kad žena pita kad ću da posejem, ja kažem još je rano. Kad komšinica pita kad ću da počnem da sejem, ja krećem.
Eto, svako ima svoje parametre. :giggle:
 
Samo da prodje ovaj hladni talas sto najavljuju sutra a prekosutra moguc i sneg..cim ovo pregrmimo za vikend krece setva..inace cale vec radio usluzno u subotu coveku sto mu sadimo svake godine i on kaze zakasnio sam ove godine obicno oko 20-tog vec zavrsimo s njim

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Orijentaciono.Podaci sa automatskih meteoroloških stanica.

Ako i ovo mere isto kao i leti vrucine (napolju przi 45+ a oni izmere 32 stepena ( u terminu)), mrka kapa od posla.....
Kada je napolju mraz kao jutros -2, poprilicno rashladi setveni sloj..... A da nepricam kada 2-3 noci zaredom bude bilo mraza a preko dana jedva 6-7 stepeni......
 
Nije me mrzelo izmeriti trenutnu temperaturu zemljista pa sam otisa samo do baste i stanje glasi:
na dubini od oko 5 cm 3,1 stepen
a dubina oko 10 cm celih 4 stepena.
Uzevsi u obzir mrazeve koje najavljuju to ce ici jos dole.....
Znaci definitivno nije za setvu....
 
Bojceticu ajde pošalji neki podatak gde si kupio taj uređaj za merenje temperature zemlje pa da svako od nas (ko hoće) nabavi i ima kad mu treba.
 
Bojceticu ajde pošalji neki podatak gde si kupio taj uređaj za merenje temperature zemlje pa da svako od nas (ko hoće) nabavi i ima kad mu treba.
Ja imam ovakav i prilično je tačan. Proverio sam ga na 0 i na 100 stepeni.

 
Svaki termometar koji moze da se zabode u zemlju ce da odradi posao.
Ja imam onaj laserski bezkontaktni koji koristim za merenje temperature u pica peci, pa sa njime izmerim i zemlju. Malo se razgrne zemlja na zeljenu dubinu, uperim aparat i merim.
To je cela nauka......
 
Takodje i ja u petak turio seme dkc 3623 iz 2017 u saksiju.
Danas gledao od 20 zrna 16 ima vidljivu klicu a 4 zrna su sumnjiva. (nabubrilo zrno ali klice jos nema)
Ta zrno cu da ostavim jos par dana pa da vidimo situaciju.
Ako kukuruz nekrene to je 80% klijavosti i to seme vracam pa neka se slikaju sa njim.....
 
Nazad
Vrh