Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Prihvatam opkladu.
 
prihvatam,e sad ako bude vlaga 16-17 to je u moju korist.
Još nešto ,ako prodam srebrenjak do tada dajem holandski.Izvinjavam se za off.
 
Tako izađe matematički a stvarno ćemo videti,velik mi je to prinos za ovu godinu.
 
da znas da i meni izgleda veliko i kad god sam racunao tako u stvarnosti je bilo manje, mada mislim da prosle godine nisam mnogo omasio
 
Ovo je kao statistika,tačan zbir netačnih podataka.Pod netačne podatke smatram ,da li su baš svi klipovi takvi ? da li je zrno suvo(koliko sam osetio pod ruku,jeste) ,da li je baš taj sklop (mada sam brojao na 4-5 mesta) ...
 
Kiraj praktičnoje skoro nemoguće da ako si sijao na 20.9cm a imaš 65000 klipova .To znači da imaš 96% od posijanog da su pravi klipovi.Ili nisi dobro prebrojo ili svaka čast.
 
Najjednostavnije je uzeti konop 14.3m ,na njega montirati nekakve kuke.Zakačiš jednu kuku za stablo kukuruza,razvučeš pa zakačiš nakraju,izbrojiš samo stabljike koje imaju klip .Nekoliko puta tako i prosjek je sklop.Poslije nadješ prosječan klip ,izbrojiš redove pomnožiš sa brojem zrna i može se doći okvirno do prinosa.
 
Nekako mi se cini da ce ove godine tesko biti oceniti rod pre samog skidanja useva. Ulazio merio, premeravao, odmeravao, ali svaki put drugi rezultat. Ima merenja gde je 50 klipova vanserijskih, a ima gde su samo prosecni ili ispod proseka. Uglavnom moja progoza je negde oko 6 t/Kj suvog zrna.
 
Nazad
Vrh