Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Onda to isto mogu svi da kazu za svoje hibride.Naravno da bi svaki imao mnogo bolji prinos da je imao bolje uslove.
 
POTENCIJAL se može dobiti ISKLJUČIVO
U APOTEKAMA!
Za sva dodatna pitanja u vezi potencije slobodno se obratite našem stručnom konsultantu.

P.S. to vam je ono sto pise u prospektima ,genetski potencijal 14 t/ha i slicno.
 
Da vas malo prekinem u raspravi.
Ista parcela 2 hibrida.
Levo AS 54 desno DKC 5276 sejani polovinom aprila.
As višlji za celu metlicu.


Klipovi
AS 54


DKC 5276


Jedno pored drugog levo 5276,desno AS


 
Imaju isto redova, a po slici bi rekao da Dekalb ima dublje zrno, možda grešim. Uvek bi odabrao niži hibrid,osim da je onaj višlji drastično bolji po prinosu i vlagi.
 
Koliko ja vidim desni je i malo deblji u obimu i ima malo vece zrno tj dublje.

Dragane obicno biram tako sto obidjem neke njive vidim kako se koji pokazao pa onda sejem.
 
Kolega ima nešto malo više od "gledam kako komšija radi pa tako i ja" , ti si budući akademik obrazovan čovek počni malo šire da razmišljaš . Bitne su mnogo stvari na hibridima od samog prinosa ali naučićeš ti to ima vremena.

p.s. Po meni levi ima veci obim što ne znači da ima dublje zrno, medjutim iz priloženog se vidi da su ćutke sličnog obima stoga zaključujem da levi ima dublje zrno. Levi na slici je Dekalb, desni je AS.

Kiraj molim te reci nam tvoje utiske, hvala unapred!
 
Ima još jedna parcela gde su dva hibrida jedno pored drugog, ista agrotehnika ,prolećno oranje ,kasna setva..Verovatno je još mlad pošto je sejano 12 maja .kad budem išao u taj deo atara biće prilike da se uporede.
 
Bacio sam klipove ali 5276 već može da se polako odvaja od čokanja a 54 ima dosta mleka i ne može da se odvoji (ostaju ljuspice ).5276 ima više redova 18-20 a 54, 16-18
Mislim da dekalb ima veći potencijal i da će imati manju vlagu u momentu krunjenja.Dekalb mi se sviđa zbog niskog stabla.
 
@Dragane pozdrav,objasni mi zasto bas 15%,ako ga jaka susa uhvatila moze da rodi 5-6t/ha a dok bi u nekim solidnim, dobrim ili cak idealnim uslovima rodio i 12-13t/ha...Malo mi ne stima to
 
Pa prvo ne znamo koji ce biti prinos na ovom kukuruzu a malo sam iskarikirao situaciju ali ako treba precizno meriti onda fino uberes 10 prosecnih klipova (da su biljke na slicnom odstojanju jedna od druge ,slicne visine itd.) onda na tih 10 klipova izmeris koliko u proseku fali zrna pa izmeris tezinu tih zrna i vlagu, svedes vlagu na 14% pa mnozis sa brojem biljaka , dobices broj koji je priblizan nekom prinosu da je klip bio ceo oplodjen.Tacno mozes da vidis koji hibrid koliko moze da potegne u razlicitim uslovima. Po izgledu Kirajevog kukuruza bice tu i vise od 10 t/ha zivi bili pa videli, a meni se cini da se Kiraj zalio da je bilo susno. Kiraj jel tvoj kukuruz uhvatila jaka susa? Sve zavisi od hibrida do hibrida a naravno i od djubrenja.

P.S. tih 15 % sam otprilike rekao jer je izmedju 1/4 i 1/5 klipa ostalo ne oplodjeno i ne naliveno, ne vazi za druge situacije....da se razumemo. Da nije bilo naliveno pola klipa onda bi bilo 50 %. Razumes ?
 
Koliko ja vidim, a nisam corav, levi je bolji.

@Kiraj,

Jel imas bese i 5143? Kakav je on u poredjenju sa ova dva? Inace, imam 5143.
 
Kolega ima nešto malo više od "gledam kako komšija radi pa tako i ja" , ti si budući akademik obrazovan čovek počni malo šire da razmišljaš . Bitne su mnogo stvari na hibridima od samog prinosa ali naučićeš ti to ima vremena.
Dok ti izfilozofiras i izmislis vrucu vodu drugi odavno imaju prinose 12- 14t/ha i kod takvog komsije TREBA gledati.
 
@Kiraj,

Jel imas bese i 5143? Kakav je on u poredjenju sa ova dva? Inace, imam 5143.
Nemam 5143 samo 5276.
@ Dragane u vreme pre izbacivanja metlica je počeo prvi tropski talas ,
http://poljoinfo.com/showthread.php...uza-(Monsanto)&p=330921&viewfull=1#post330921
Pa je naišlo neko zahlađenje


http://poljoinfo.com/showthread.php...uza-(Monsanto)&p=335920&viewfull=1#post335920
Pa opet tropski talas

http://poljoinfo.com/showthread.php...uza-(Monsanto)&p=338688&viewfull=1#post338688
 
dkc-6120
2ib0zfs.jpg
 
Nazad
Vrh