Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Sejan je na 21 cm.i nikao je neverovatno dobro.
Svaki koji sam ubrao ima 20 reedii zrna.
 
5276
P8030009.JPG

P8030012.JPG
tri klipa levo od lava su 5276 a zadnji je Zona.Desno je ZP 505.
Klip do flaše je težak 350 g a zrna ima 300 g
P8030013.JPG
 
Добро је то што подносе високе склопове , не знам баш како би се наши хибриди који су на тржишту понашали у таквим условима. То је уствари и једна од највећих предности у односу на наше ,јер принос носи склоп.Може он да има клипину са 500 грама зрна али џаба кад нема довољно биљака .
 
Išao sam da oprskam jednu parcelu i u prolazu primetih da neki klipovi počinju da se savijaju prema dole.U pitanju je DKC5276 sejan oko 10. 04.
kad se uđe malo dublje u parcelu vidi se da nije ništa alarmantno.




Primetio sam i da se na vrhu klipa počeo otvarati što je verovatno odlika hibrida za krunjenje kako bi što pre odpustio vlagu.



 
Malopre sam stigao iz dela atara gde je taj hibrid,pa sam malo zavirio u DKC 5276 .Utiske ću napisati kasnije.
 
Dekalb 5276 posle 4 dana , od zadnjih slika .Ubrzano zrenje



Nije svugde odpustio klipove ali uskoro će






Uploaded with ImageShack.us

Ova četiri klipa ubrana redom teže 1350 g a zrno teži 1130 g.Sutra ga sušim na suncu pa ću uveče ponovo izmeriti.Na 40 srepeni jedno 10 sati ima da bude suv.
 
kiraj super ti je kukuruz
moj dkc 4888 kad sam gledao u ponedeljak se mogao brati beracem po mojoj proceni 28-30%vlage i kao sto kazes dosta ga ima otvorenog kod mene je problem sto su klipovi sitniji a vidim da ima i kvarnog+ dosta crva u klipu. nabrao sam nekoliko korpi i drzim na suncu eno ga sav se osusio moze se kombajnirati tj onaj na njivi ce se moci za 10-tak dana ako ovako nastavi a sva je prilika da hoce posto su do pola septembra najavili iznad prosecne temperature
 
Kiraj , fantastičan kukuruz :bravo:. Jel to 20 redi formiro , na kojoj je gustini.
Kod mene je uglavnom 18 ili 16 reda , al sam išo na 18cm.Vjerovali ili ne imo je samo jednu kišu od sjetve do sada . U jednom dijelu njive je normalne visine a u drugom čak i do 150cm , ali i na njemu su slični klipovi.
Ako bude 5-6t/ha ja sam zadovoljan kakve je imo uslove.
 
18 i 20 redi je formirao.Sejan je na 20,9 cm .Pre izvesnog vremena sam brojao i ima oko 65000 klipova po ha.
 
Šta sam mu radio ,pa isto kao što sam radio i na drugim njivama .Jedina razlika je što smo ovu posejali ranije od ostalih (nije bila pod vodom).
Da li je baš toliko dobar znaćemo kad ga ovršimo.
 
Nazad
Vrh