Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Već dva dana sam sejao isključivo dekalbove hibride.I kod sebe ,a i po zahtevu mušterija sve je sejano na 21,5cm.
 
dkc 6120 sejan 02.04
2liwtja.jpg
 
ovde je jedan clan postavio jedno pitanje koje je ostalo bez odgovora:da li su Monsantovi hibridi GMO, posto se svi pravite da ne vidite poruku evo ja cu se umesati i odgovoriti.DA JESU !!!!!!!!!!!!!i sve sto se kupuje kupuje se ilegalno ,i zato cu zapitati sada ja sve ove sto to seju IMATE LI VI DECU I DA LI MISLITE NA NJIH.ne trebaju nama neprijatelji jer smo sami sebi.toliko za one koji ne znaju ili se prave da ne znaju ,pa tako opravdavaju to sto cine.
 
nisu svi, barem ne javno, a sad ako nesto ubace sa strane kao sto su meksikancima to je vec druga prica. neznam za trziste srbije ali u hrvatsku dolazi iz madjarske , no sad je neznatno zastupljen kod nas za razliku od prije petnaestak godina kad su mom kraju bili blizu 50% ali nakon sto je nastupila zabrana GMO-a su se povukli , a te zadnje godine je bilo nekih pokusa sa RR hibridima.
 
@Provac
Opet pocinjes staru pricu o GMO a znas i ti sam da ovi Dekalbovi hibridi koji se uvoze kod nas iz Rumunije, Madjarske i Francuske NISU modifikovani. I jos bolje znas da Gmo seme je zabranjeno kod nas. Seme koje ima deklaraciju dakle dozvoljeno je u prodaji.
 
ja bih najvise na svetu voleo da nisam u pravu a jos vise kada bi me vi razuverili da je tako ,, to je isto kao kad bih ja rekao da nisam mokar a sedim u bazenu,,strasno koliko ste vi zavedeni i izmanipulisani,,kako moze biti nesto sto proizvodi MONSANTO a da nije GMO.DAJTE SE LJUDI DOZOVITE MALO RAZUMU JER IMA I SOJE MODIFILOVANE DA SE KUPI A ZABRANJENA JE.zasto onda idete po seme u rumuniju i madjarsku smesno ti su vam argumenti O.ceo svet kupuje nasa semena samo se vas nekoliko naslo da budete pametniji od celog sveta ne razumem zarad cega? zarad prinosa? ,zarad nekog trenda ili mozda vas je to neko nagovorio ,,ne znam! ja zarad buducnosti nasih pokoljenja to nikada ne bih uradio pa makar i nasa semena davala duplo manji prihod.znam samo da kadas samjednom prilikom ostavio modifikovani paradajz u frizideru i otisao na godisnji odmor i kad sam se vratio on je bio isti kao kad sam ga kupio e od tada sam shvatio sta se sve jede u ovoj srbiji koja je izgleda zamorce velikih.samo vi sejte i uzivajte znam samo jednu stvar koju cu ja kao covek i ljudsko bice koje voli i druge i sebe da pokrenem takvu akciju protiv svih onih koji su u mom selu sejali modifikovanu soju da ce pola sela goreti i da ce me pola sela mrzeti ali znam da cinim pravu stvar i nije me briga zbog toga.pozzzz
 
uopste nema potrebe da me ti opominjes jer ja ne pisem o curkama vec o dekalb semenu tako da temu nisam promasio i sve sto sam pisao se odnosi na proizvodjaca tog semena tako da nema potrebe da ti nekom delis packe jer nisam u skoli.i i vrlo je neodgovorno sa tvoje strane ako to podrzavas jer koliko ja znam i smatram ovaj forum je napravljen da bi se unapredila poljo proizvodnja kroz razmenu iskustava i diskusije a ne da se truje narod .toliko od mene i ostajte vi sa vasim dekalbom i uzivajte samo ne znam dokle.pozzzz
 
DKC Hibridi u nicanju fenomenalno izgledaju...odavno mi se nije svideo neki hibrid kao sad DKC 5170 i 6120
 
I meni je ubedljivo najbolje nikao i poneo dkc 5783.To je da se čudiš u odnosu na druge proizvođače.
 
Nazad
Vrh