Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

dali neko zna da mi kaze gde mogu da nadjem dekalb ispod save i dunava,ili jos bolje na jugu srbije.vidim da svi koji ga sade tretiraju seme nekim insekticidima KOJIM????.mi na jugu domaca semena ns i zp nikad ne tretiramo nicim (gledam na sajutu ns i zp i nevidim da su ona tretirana...)unapred hvala
 
Probaj kontaktirati agroarm, ima ih na tvom terenua trebalo bi da ga oni zatupaju juzno od dunava.
 
Naj novija ponuda za 5276 113e sa pdv...garant staro seme vise godina...od vece firme ponuda, nije od sitnih trgovaca.

- - - - - - - - - -

attachment.php
 
Meni je danas stiglo nešto semena dekalba... Različita pakovanja i različote fabričke deklaracije na njima, čini mi se da ima i nstarog semena... U ponedeljak stižu deklaracije, ako se utvrdi da je staro vraćam seme, ako neće da puste cenu, a ako u deklaraciji lepo stoji da je novo, a bude problema, neću ga platiti...
 
moze li neko da mi kaze gde mogu da kupim dekalb seme oko novog sada, tacnije rimskih sanceva.dali je to seme tretirano nekim insekticidom,posto vidim na forumu da se u vojvodini semena redovno tretiraju...?kod mene na jugu srbije ns i zp semena se netretiraju nicim a ni na njihovim sajtovima nevidim da su tretirani.unapred hvala
 
Zadnjih godina sam Dekalba uzeo od Granexporta, pa mi slali poruku za njihove hibride po ceni od 94 do 124 e po vreci od 80.000 zrna.
Zvao sam ih da se raspitam, konkretno me zanimao 5276 pa na pitanje dali je predeklarisano seme rece mi "DA" dali je seme proslogodisnje ili je starije opet rece "DA" dali je starije od 2 godine pitam? Kaze tako nesto od 2 do 3 godine i sledi potom pravdanje kako je seme odlicno! Zahvalio sam na poruci i samo sam je podsetio da kad je seme valjalo trebao sam rezevisati odmah nakon nove godine da bi bio siguran da cu dobiti iskljucivo ono sto sam trazio a sada nudite u sav glas! Necu sigurno uzeti od njih!
 
Ako nekom treba 6120 ima nekih 10 vreca po ceni od 10000din.
Peet, nema veze od koga ces uzeti al ces dobiti isto seme! svi su oni povukli seme od MK i sad prave cene kako ko hoce.
 
Sta se to desava kad se Dekalb poceo frljati sa cenama. Ispadne da je jeftiniji cak i od domacih proizvodjaca koji su tradicionalno najjeftiniji.
 
Nazad
Vrh