Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Izgleda da imaju dosta veliki prostor pa ko kako koga odere, racunali smo ovu cenu x kurs eura, izadje malo jeftinije od Pionira aqua max9911 koji mi daje po 5200din po vreci...
 
I meni ista dilema muci na koliko sejati 5276. Mislio sam takodje na 21cm ipak mi treba malo sigurniji prinos od a ne neki rekordi, a i te parcele nisu videle nista drugo od djubriva osim uree zadnje 3-4 godine, samo je menjana kultura.
 
Za mene Dkc 5276 je bio i ostao hibrid broj 1. Već petu godinu zauzima polovinu mojih njiva pod kukuruzom. Prošle godine nije bio najbolji, od njega su bili bolji i Dkc 5007 i Pionirovi Aqwa max hibridi ali vrlo mala razlika u prinosu, a još uvek nemogu da zaboraviv sušnu 2012 godinu kad je Dkc 5276 odneo ubedlivu pobedu

E a recimo meni je te 2012. na parceli od 20ha je bilo 6 hibrida, samo 1 dkc i to 5276...
Bio je ubedljivo, ali ubedljivo zadnji imao je oko 250kg/kj, dok su ostali hibridi bili slicnih fao grupa i imali su svi prinos 1,5t-2,5t/kj..
Svi su bili te godine dosta i retko sejani, na cak 24cm.
Tako da od onda kod mene nije vise krocio u njivu.
Daleko od toga da ja ne sejem dkc hibride, ali ne 5276, pa da cujete malo i drugu stranu medalje...
 
Ja kad sam te 2012 kosio DKC 5783 i 6089 oko 1000kg po hektaru ostali su kosili oko 1 vagona upravo 5276.To je nesto sto ja znam za tu godinu i gorcina koju sam ja te godine osetio.
Prethodne 2011 ja sam kosio upravo 5783 sa prosekom JUS-a od 13704kg po hektaru stim da ni upravo 6089 nije mnogo zaostajao.
 
Ok ne kazem,
Ja sam izneo samo kako sam prosao sa njim 2012.
Na istom potesu sam imao ranije fao grupe dkc-a sejano na 22cm i imao sam 4t/kj.
I nisam smeo nikom ni da kazem, zato sto je u selu retko ko skinuo preko 3t/kj....
Izgleda da ga pogodilo nezgodno oprasivanje u najvece vrucine... ne znam...
 
Nazad
Vrh