Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Uradjena jedna parcela od 25kj navrseno je 172t, pored dkc5276, stavlen je mini ogled gde su se nasli sledeci hibridi:
Pionir-v74 i n01
Causade-loubazi
Raifeisen-ulyxx
Euralis-antalia
DKC-4590 i 5007

Iz ove ekipe bi izdvojio samo 5007 i loubazi koji su rame uz rame sa 5276, al sa manjom vlagom, ostali su pokvarili prosek...pionir ubedljivo naj vecu vlagu.
 
Bilo je dosta pesimista po pitanju vlage. Ja sam ranije napisao da Juzno Banatska Kosava zna cuda napraviti i da ce kad tad odraditi svoje!
Dekalb i ove godine na otkupnom mestu gde ja nosim bio je hibrid sa najmanjom vlagom!
 
Jel sejao hibrid 5276 na parcelama bez osnovnog djubrenja samo urea u prolece i kako se pokazao ?? Hoce otac da probamo Dekalb hibride, i ako nas neki ubedjuju da ih ne sejemo na foru kao oni su GMO a vi hranite svoju stoku time itd itd.
 
Ja sam konkretno pitao za ovaj hibrid 5276 kakav je bez osnovnog djubrenja ?? A ono ta prica da su svi DKC hibridi GMO mi nekako ne pije vodu.
 
Ima ovde dobre zemlje u dolini Morave, jedino sto sad na mojim njivama nije baceno nista od osnovnog malo je cena djubriva bila veca a i neke drugi troskovi su omeli dobro djubrenje. A ima ljudi u okolini koji su probali par DKC hibrida i kazu odlicni u ovoj godini ali dobili ful djubrenje i vremenski uslovi su bili dobri. Meni ovaj 5276 deluje OK po komentarima ovde ali vidim svi su razbacivali i osnovno i sejali dosta gusto. Ja recimo ne bih rizikovao i sejao ispod 21cm. Dobice priliku na dve parcele pa cemo videti.
 
Ti neki su do nekle u pravu,kad sejem DKC sejem ga za prodaju svoju stoku ne hranim sa njim.

Grunt jel hranis stoku sa Pionir hibridima? Sta znaci to donekle su u pravu? Zasto stvarate takve teorije o DKC bez potrebe, mozda zato sto znate da je Monsantov a taj hibrid u Americi je GMO. Pa isto i Pionir je sav GMO u Americi!
U Evropi imaju tri linije proizvoda-Rumunija, Madjarska i Francuska i ne proizvodi se nigde GMO!
Donekle ili samo malo neznam dal moze biti. Ili jeste ili nije!
Ukoliko ne verujes prskaj ga totalom pa ces se uveriti!
 
Kolega imt577 , 5276 je jedan od najstabilnijh dkc hibrida i najsigurniji u različitim zemljištima. Dosta je nizak to je specifični , izrazito fiksni hibrid , a kao i ostali hibridi sa uspravnim listovima zahtjeva gustinu dabi zasjenio dovoljno zemlju dole i dabi iskoristio svu sunčevu svjetlost.
 
Sa 5276 se nisam proslavio 2013. Led ga je istukao, a u istoj njivi sam imao i N01. N01 vidno bolje rodio, jedno 30-40% vise. Od tada 5276 ne sejem. Za ovo prolece sam uzeo 4590, a planiram i 4795 ako prelomim na jednoj njivi umesto soje da posejem kukuruze.
 
Kolega Peet ja mislim da je sve to ili deo toga gmo,koji ide kod nas,a dali u te pogone koje si naveo stize roba iz Amerike u to verujem jel moraju da rade kako oni sviraju ,a svi znamo ko je Monsanto i koliko su jaki u svetu....Ovo za tota si u pravu probacu na prolece.
 
Nazad
Vrh