Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Kiraj i ja sam bas danas jedan klipcic ogulio i od prilike je te veleivine, a izbrojao sam 16 redoava. Gotovo u 90 % slucajeva ima po dva klipa, ali zetva je jos daleko. Licno smatram da mu ne treba mnogo da uspesno zavrsi godinu.
 
Em dosta padavina , em dobar rod , em velika masa , još ako se pali kuruzovina , a ima tu i dobrih strana , trebaće za sledeću godinu dobro posoliti , ništa neće ostati.
 
5143:

our5hk.jpg

zof2vd.jpg

2hrfl37.jpg

wrjpkp.jpg
 
4795 ,jedan deo će biti prodat na "zeleno"
Desno 50-60 m


levo , možda i više od 60 m



 
Evo neke analize Dekalba 5276 sejanog 19.04....skoro svaka stabljika ima 2 klipa ali sam se sa drugim najverovatnije vec oprostio,sami klip jako mali a narednih 10-tak do 15 dana ekstremne vrucine,svila suva i na maliom i na vecem,za sad nije podgoreo,veci klip ima samo 16 redova (2011 sam na istom hibridu imao 20 redova) a ovaj zakrzljali manji ima cak 20 redova ali mislim da se nece izvuci,slika 2 levi klip je jedan od jako malo stabljika koje su uspele da izvuku taj drugi mozda 10%....2011-te bolja situacija jer je drugi mnogo zastupljeniji i jaci mada se ne secam u koje sam vreme obilazio

2ah8i68.jpg

2n994iu.jpg

116rlly.jpg

2mxh66p.jpg
 
Možda griješim , al mi se čini da obično donji klip ostane , a gornje nestane , čini mi se da kod mene obično tako bude ??

Svi gornji su normalno razvijeni a donji je kasnio i dostigao velicinu onoga na slici 1...nista od njega nece biti jer nas ocekuje jako vreo period bez kisa...mozda je to do hibrida a nisam ni obracao paznju koji treba da je primarni taj gore ili dole...samo mi nema logike da je donji sa 20 redova a nikakav i ne verujem da ce izgurati a ovaj sa 16 troduplo veci,po toj logici bi trebalo da je primarni taj donji sa 20 redova kako i kazes...mozda,ako ne bude nocne vreline kao prosle godine,povuce iz stabla onoliko koliko bude mogao pa formira nesto...ko ce to sad znati...krenuo sa tri,izbacio svilu na dva a zavrsice sa jednim klipom
 
А који је први, горњи или доњи?
Мислиш први по настанку?
 
Hehe, nemoj te zezati!
kako moze drugi klip po nastanku biti nosioc prinosa?
ako su nepovoljni uslovi i ne istera drugi klip to znaci da necemo imati prinos uopste :haha:
 
Verovatno je mislio po nastanku,kod mene je taj gornji nosioc...jedino sto mi je nejasno zasto on kao "nosioc" ima svega 16 redova a onaj zakrzljali 20...trebalo je obrnuto ili mu je genetika poremecena silnim ukrstanjima:haha:
 
Jedno zapažanje : svi hibride ove godine izbacuju više klipova , ali 5276 je baš u krajnost , bar kod mene , rubni redovi po 4 , bliže krajevima po 3 a unutra skoro svi po 2 ili 3 . Dalje naglo im raste svila , i iako je oplodnja u redu imaju dosta bujnu svilu (bradu ) , pa me zanima dali može da smeta ta bujna svila na gornja dva, tri sprata , da pokupi polen i da zakloni donji klip da i on dobije ?
 
Nazad
Vrh