Da li spaljujete žetvene ostatke

Da li je neko dobio poziv od opstine ili bilo koga u vezi paljenja zetvenih ostataka u 2018. godini?
Opstina Ruma podelila pozive da se jave vlasnici zemljista u gradsku kucu povodom paljenja, dolazi Inspekcija za zaštitu životne sredine iz Beograda.
Svakom kome je izgorela parcela ne bitno da li je vlasnik palio ili neko drugi, vlasnik je duzan da prijavi da mu je parcela izgorela inace cini krivicni prekrsaj.
Onaj ko nije prijavio dobija poziv da se javi u opstinu a ustanovili su ko je vlasnik preko GPS-a na parceli u oktobru 2018. godine
 
Pisao sam ranije,samo da ne najeb.. mi koji nismo palili a njive nam izgorele,a izgleda da hocemo.Meni su 2 parcele prosle godine gorele ,a paljeno u samoj parceli,i sta ja da kazem,da mi veruju na rec da nisam ja ?.
 
Kako se efikasno resiti ove mase i spremiti za setvu zita kad je na snazi zabrana spaljivanja zetvenih ostataka?

 
Da bi se ovako velika masa dobro sakrila, mora se ići dosta duboko, a to često znači da se izvaljuju buse, a to opet znači muku oko tanjiranja..drljanja...da bi se lepo učinilo i spremila sitna zemlja za setvu. Još ako nema kiše, eto veselja.
 
Sto bi u sustini znacilo da ja sa ovom mojom kombinacijom moram tanjirati bar 3 puta i opet to nece biti dobro.
 
Sačekaj da pokisne ili da se skine sav kukuruz u ataru jer nema teorije da neko neće paliti i zapaliti i to tvoje.
 
Kod nas ko popiz..li,nikad nisu toliko palili, svaki dan izgore jedna njiva pod kukuruzom...malo pre čujem da je izgorelo 7kj,a čovek jadan em je bolestan,em izgubio nogu pre nekako,sad ga i ova pošast uhvatila,ja ne znam ko će to pokupiti..
Nas je desetak kupilo pre neki dan,što mi izgorelo,jutro i frtalj i trebalo nam je 10 sati da to pokupimo,a ovo ne smem ni da zamislim...
Koji im je više,i oni i vatra...
 
Inače danas sam krunio taj nagoreli kuruz,i sem što praši malo više u bunkeru izgleda ko svaki drugi,a i svinje jedu ko mutave ..tako da valjda će i taj naći kupca...
 
Ja sam danas gasio komsijin kukuruz,upalile budale ,jedva smo ga spasili,al zato dalje izgorelo 10 kj ,bili i vatrogasci al dzabe
 
Kao i obično, u sudaru modernih zabrana i običajnog prava, strada mali čovek.

U domenu rasprave: spaliti ili zaorati nauka nije dala svoj zadnju reč. To je činjenica.

U domenu opšte bezbednosti: u pokušaju izbegavanja savremenih kaznenih odredbi stradaju nepožnjeveni usevi.

Šah tebra.
 
Nazad
Vrh