Da li nam je glad i siromaštvo zakucalo na vrata.

Odg: Dali nam je glad i siromaštvo zakucalo na vrata.

Pre dva dana u Caribrod (Dimitrovgrad) bili su Mrkonjić, ona damica što vodi glavnu reč za vreme održavanje sednica koja sedi u čelo neznam kako se zove, nije ni bitno i puno ovih ministara i pod ministara došli da vide kako idu radovi u izgradnji ovog svetskog, evropskog, modernog... koridora (autoput). Mi se sakupili i tražili ove pare što će da pojedu i popiju u kafani (da zaliju autoput) jer smo mi i gladni i žedni, i bosi, i goli. Što se tiče glada kažu oni nama, dok je u Srbija seljaka Srbija gladovati neće, a što se tiče siromaštva mi smo jedna od bogatih država. Pa zar bi mi pravili i gradili da smo siromašni. Ajd sad :sta:
 
Odg: Dali nam je glad i siromaštvo zakucalo na vrata.

Tačno je Golube to što je rekao,samo je problem u raspodeli sredstava gde poljoprivreda dobije mrvice i dokle god oni vide da mi galamimo oni će sve manje davati a kada ućutimo onda će se zamisliti
Na hrvatskom poljoprivrednom forumu nema toliko galame ali su ustali i pokazali da mogu da zadrmu njihovu državu a i region
 
Odg: Dali nam je glad i siromaštvo zakucalo na vrata.

Neznam Zorane šta više da kažem niti da mislim izgleda smo došli u ćorsokak napred se nemože nazad nesmemo gore visoko dole tvrdo. Više puta sam ranije čuo kako naši profesionalci po sednicama upotrebljavu jednu izreku koja glasi "psi laju, a karavani prolaze" sad neznam dali se to odnosi 100% na nas građane, ali ja sam nas u to vide 99%. Nas građane kao pse koji samo laju i laju, a ne ujedu,a oni u toj izreci kao karavani koji pljačku, pljačku i prolaze, a mi lajemo, a oni prolaze i tako dalje u beskonačnosti.
 
Odg: Dali nam je glad i siromaštvo zakucalo na vrata.

Je..m ti jevropu. Naj...ćemo skroz i sa njom i bez nje. Ne znam šta da mislim, GLAD I BEDA kucaju. Da li će vrata otvoriti Jevropa ili ovi naši jevropljani videćemo. Pa ko preživi neka priča.
Valjda je to ''sudbina''. Ko da smo mi ubili Hrista a ne tamo neki ..... . Bez uvrede.
Pozdrav al .....
 
Odg: Dali nam je glad i siromaštvo zakucalo na vrata.

Polako ostajemo bez teksta a to je znak da ćemo uskoro ućutati-e tek onda dolazi poslednji čin.
 
Odg: Dali nam je glad i siromaštvo zakucalo na vrata.

Golub je napisao(la):
Pre dva dana u Caribrod (Dimitrovgrad) bili su Mrkonjić, ona damica što vodi glavnu reč za vreme održavanje sednica koja sedi u čelo neznam kako se zove, nije ni bitno i puno ovih ministara i pod ministara došli da vide kako idu radovi u izgradnji ovog svetskog, evropskog, modernog... koridora (autoput). Mi se sakupili i tražili ove pare što će da pojedu i popiju u kafani (da zaliju autoput) jer smo mi i gladni i žedni, i bosi, i goli. Što se tiče glada kažu oni nama, dok je u Srbija seljaka Srbija gladovati neće, a što se tiče siromaštva mi smo jedna od bogatih država. Pa zar bi mi pravili i gradili da smo siromašni. Ajd sad :sta:

Mamu im njihovu, ja im necu proizvoditi dzabe hranu. :zli:
 
Odg: Dali nam je glad i siromaštvo zakucalo na vrata.

kirgistan i kirgizija je verovatno jedini slucaj spontanog narodnog bunta koji nije finansiran ni iz vasingtona ni iz moskve. nije da dajem ideje al.... ::namigivanje::
 
Mali istorijski podsetnik:

Georgi Dimitrov* je sebi dozvolio, kao aktivista komunističke Internacionale, da zagine u Staljinovom zagrljaju (Zagorac Tito je izbegao kletu sudbu i osudio zbratimljene narode i narodnosti SFRJ na JOŠ 40 godina lutanja po Sinajskoj pustinji).

Nota bene:
Srećom da je zaginuo časni Georgi (Bog da mu Duši oprosti) - u igri je bila Federacija DFJ/FNRJ sa Republikom Bugarskom.

Podsećanje: Vojislavu Koštunici je ponuđeno da se odrekne večne istine da su Srbi i Bugari neprijatelji (jasno: Koštunica je ostao nem na ovakav blesav predlog !!!)
Literatura, npr.: pisanje Stevana Sremca u zbirci eseja Iz knjiga starostavnih.

Treba razumeti:
Amerika i Evropa nemaju smisla bez Srbije i njenog naučnog potencijala, bez njene duhovne i misaone sile koja proširuje vidike u 21. stoleće !!!

Da li treba nabrajati slavna, skromna, imena naučnika koji su prosvetlili naučni horizont 20. veka ?(respektivno):
- Nikola Tesla
- Mihailo Pupun
- Milutin Milanković
- Spasoje Vlajić

* Georgi Dimitrov, ili:
saga o propalom pokušaju da se, ponovo, zajebu Srbi i ostali Balkanci od strane Bugara.
_____

p.s.
Volim r&r i pisanje o svetloj budućnosti balkanskih naroda (bez komunizma, bre !!!).

Ovo pisanje posvećujem besmrtnim piscima: Prežihovom Vorancu i Maksimu Gorkom.


Whitesnake - Is This Love (unplugged)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Xmtnh1dfKZU[/youtube]
 
Bibliotekar izgleda da si ti jedini kome ne treba novac, a izgleda da nisi ni gladan. Nisam mogao , a hte sam da te razumem u ovaj post. Kako to misliš Bugari ,Srbi, Turci, Mađari .... ,kave to veze ima sa siromaštvom. Zar nisi prezasićen sa tim nacionalnim podelama. Vidim da neznaš neke stvari pa da te podsetim. Svi mi kao ljudska bića smo isti, a ako se tebi i dalje deli i secka prošetaj malo dole po kosovo. :ppozdrav:
 
Golube-Bibliotekar piše malo nejasno,ali je tačno da smo sa Bugarima bili u neprijateljstvu,pretežno južni deo Srbije ali to neprijateljstvo nije tradicionalno-mislim da će bibliotekar shvatiti šta sam hteo da kažem
 
Toje to , našli smo rešenje za glad i siromaštvo = bugare oni nas j... u zdrav mozak :haha:
i nabijaju cenu nafte a poljo proizvode otkupljuju za džabe , sve silose i mlinove drže bugari , sve mlekare su bugarske ... itd da ne nabrajam dalje .... šta sve imaju TI bugari ...
 
Shvatio sam šta si hteo da kažeš-zato sam i naveo da nam nisu tradicionalni neprijatelji.Oni ne mogu ni uticati na našu poljoprivredu ni po jednom osnovu ali zato nas vlast baca ulaskom u EU tradicionalnim neprijateljima(koji će navodno sada da nam pomognu)
Ne znam kako nam neko ko nas je 3 meseca bombardovao i bacio otrova za naredne 3 generacije može biti prijatelj u bilo kom smislu.
Mi neke stvari možemo oprostiti ali ne i zaboraviti-ne znam da li je i dalje Nemcima zabranjen ulazak u Kragujevac?
 
Ma terajte ove Bugare u pi... mate....oni su ratovali sa nama Srbima dve, tri godine i odma najveći neprijarelji, što ne govorite za Turčina što nam je jebo sve milo i drago 500 godina. A ako vas toliko interesuje koji sam ja ovako mogu da kažem, ja nisam ni Bugarin ni Srbin već neko treći, a koji treći neznam ni ja , a ako neko zna odgovor neka mi kaže. Kad odem u Bugarsku da kupim nešta jeftino oni kažu ma teraj ovog Srbina u pi... mater..., kad sam ovde u Srbiji ka što možete da vidite po zadnjim postovima Srbi kažu ma teraj ovog Bugarina u pi... mater.... Tako da nema ni para ni hleba od ovih zaj....cija. A ako mi sami nerešimo naše probleme onda ćemo morati da zovemo opet našeg čukun dedu Turčina.
Jedino se plašim ako pre njega stigne EU jer tamo ima dosta crnaca pa će da nas izmeleze. :ppozdrav:
 
Mislim da mi malo za... te bugare i te prazne priče koje su bile nekada ...

http://sr.wikipedia.org/sr-el/Српско-бугарски_рат_(1885)

U to vreme kad su se vodile te bitke ni ČASNI BIBLIOTEKAR a ni ja nismo ni rodjeni ... a verovatno niti bili u planu...

Tako da te priče o bugarima i turcima , okačite mačku o rep , posvetite malo više pažnje SADAŠNJOSTI iliti veku i vremenu u kome živite ... to bi bilo pametnije nego raspredati i pričati prazne priče o istoriji ... od prošlosti i istorije se nećete baš leba najesti ... :ppozdrav:

P.S. Jedino ako niste prosvetni radnik koji predaje istoriju , mada ni njima baš ne cvetaju ruže u prosveti ....
 
Pozdrav

U nasoj istoriji jedino ovi Rumuni, moze se reci da nam nisu postavljali nogu.

A, za ove ostale ::lose::
 
Kurkela ti još ubacio rumune i još neko da se nadje da ubaci madjare i šta nam ostaje još ... jel ima nekog još da ubacimo ko nam kroji kapu i postavlja nogu a da ga nismo spomenuli ?

Neznam ja u kom VEKU-STOLEĆU- KOJOJ GODINI vi svi živite , svi pričate oni su nam , ovi su nam ...

a to što vi pričate nema veze sa OVIM životom koji mi SADA-DANAS živimo i bedom koja nas je zadesila sve ... a dok se vi opametite , osvestite , i prebacite u 21vek... eeee moj bože ....
 
kakva crna glad i siromastvo?? upravo dolazim iz trezora /bio po potvrdu da sam registrovan/ i tamo tri nova radnika a kroz razgovor provukoh pitanje i rrekose mi da je dosta manje ljudi registrovano.
P.S. sta mislite koja je partijska pripadnost novih radnika?
 
Nazad
Vrh