Claas

Jedan problem sa Claas Arion 410 traktorom. U vožnji (setvi) samo odjednom stane (prekine kretanje), ili potpuno stane i više ne mrda, ili stane na tren i odmah nastavi kretanje. Ako stane i neće dalje, onda mu vlasnik par puta brzo stisne i pusti prekidač (taster) koji inače pritiska pedala kvačila, i nakon toga traktor opet može da nastavi kretanje. Zbog toga je pretpostavka da je možda taj prekidač problem i čeka se drugi (tek treba da se naruči) pa da se isproba. A dok se čeka, da li je neko imao sličan problem, čemu taj prekidač služi (običan je on/off) i kako uopšte tu radi kvačilo? I da li neko zna postoji li neki drugi prekidač koji bi tu pasovao (npr. od drugog tarktora ili auta) a da ga može odmah naručiti kod nas, prekidač je normalno zatvoren a na pritisak otvara.

IMG-20220417-170229.jpg

IMG-20220417-170312.jpg
Kod nas isto to zeza s tim da se javlja povremeno arion 430,imamo kuci nov prekidac samo nismo jos promenili.
Ali kod nas nije jos poceo da stane iz voznje nego samo kad stisnes kvacilo ima kad nece da krene i izbaci gresku,posle toga par puta se stisne kvacilo i onda krene.
Doduse trudimo se da ne stiskamo kvacilo nego sve reverzerom da odradimo onda zbog toga i ne zeza toliko.
Plan je kad se poradi malo da se montira nov.

Poslano sa mog SM-G980F koristeći Tapatalk
 
Kolega je uzeo taj prekidač za probu sa drugog Claas traktora (koji se trenutno ne koristi u setvi), i do sad od jutros radi sve kako treba što znači da je prekidač problem. U Almexu je oko 8000 din. Verovatno bi mogao i od nekog drugog vozila...
 
Deere Power system. John deere motori, ali malo zavrnuti, dal na pumpi ili kako već, u odnosu na iste motore koji su montirani na JD traktorima. Ja sam barem takav utisak stekao, claas je nekako tromiji u odnosu na JD iste snage.
Motori su dobri, e sad sve zavisi i koji je model u pitanju.
 
Sad vise to nema 😎
Sad je siva siva.
Jbt pa taj motor na tvom klasu od 4,5 l je prvi put ugradjen u seriju 6 (6100,6300 i 6400) davne 1993. Tad mu je maximalna snaga bila 100 ks, a sad isti taj motor ima ko zna koliko ks.
 
Evo ja se ponovio. Pala odluka na Claas Arion 430 CIS, doduse malo neplanski. Bila je dilema izmedju njega i Ariona 640, ali ovaj je presudio. Gledali smo dosta modela traktora, Deutz, Kubota, Case, Arion nova maska, ovaj nam je najvise zapao za oko i po prici vlasnika mislim da nije greska. Svaki ima prednsot neku ali ima i manu i mislim da je ovo cena kvalitet,oprema najbolja opcija. Traktor ce menjati Belarusa 1025, teski radovi i transport najvise i setva verovatno psenice. Zahvaljujem se clanovima @cicimoric , @mixer87kac , @paorpaor , @floyd na pomoci i iskustivima.















 
Sad vise to nema 😎
Sad je siva siva.
Jbt pa taj motor na tvom klasu od 4,5 l je prvi put ugradjen u seriju 6 (6100,6300 i 6400) davne 1993. Tad mu je maximalna snaga bila 100 ks, a sad isti taj motor ima ko zna koliko ks.
Mislim da je samo u tom najjacem 64 ovi slabiji ako se secam su manji jos motori…
 
Bas onako kako sam napisao. Svi osim 6200.
Taj isti motor je i u Nikolinom 430, a i u najnovijim malim JD serije 6.
Cim toliko traje znaci da valja.
 
Traktor je nov uzet je u Almeksu. Nije Iveco motor, motor je JD, novu masku nisam uzeo samo iz razloga sto je prevelika razlika u ceni za mene licno, nova maska ima prednosti dosta a ima i mana po meni, i bilo mi je neisplativo. Razlika je 13.000e Arion 430 ovaj moj i Arion 440 nova maska. I ja sam gledao i vise sam hteo traktor bez Ad blu, mozda bi uzeo i novu masku da nije tolika razlika u ceni.
 
Traktor je nov uzet je u Almeksu. Nije Iveco motor, motor je JD, novu masku nisam uzeo samo iz razloga sto je prevelika razlika u ceni za mene licno, nova maska ima prednosti dosta a ima i mana po meni, i bilo mi je neisplativo. Razlika je 13.000e Arion 430 ovaj moj i Arion 440 nova maska. I ja sam gledao i vise sam hteo traktor bez Ad blu, mozda bi uzeo i novu masku da nije tolika razlika u ceni.
Nego ne rece nam ti koliko kosta taj tvoj traktor!?
 
Nazad
Vrh