Claas

Pa ako radiš 10 dana na 2200 obrtaja imaće puno više sati nego da je radio 10 dana na 1600 obrtaja...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Na deset dana ces da uzores 100 lanaca na 1600 obrtaja a za deset dana na 2000 obrtaja ces da uzores 120 lanaca...
 
Pa nije baš tako. Na primer, imaš zemlje gde ćeš na 1600 obrtaja ići 10-11 km/h, a da ideš na 2200 obrtaja biće prebrzo za oranje. A opet imaš zemlje gde ćeš na 2200 obrtaja ići 8-9 km/h. Tako da nije isto... A da ne pričam o potrošnji koja ide u nebesa preko 1900 obrtaja...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Stari tractometer broji obrtaje radilice.
Na 1500 obrtaja je 1rh = 1 vremenski sat
Recimo na 750 obrtaja, će napraviti 1rh za 2 vremenska sata itd..
Mislim da je i kod novih elektronskih instrumenata isto.
 
Evo sad sam se čuo sa serviserom. Kaže da nema veze na kojim obrtajima radi, sat je sat... ebem li ga...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Meni se cini da na ovom mom arionu 440 brze vrti sate nego na JD 6400. Nisam Bog zna sta radio sa njim jer je kasno stigao pa je samo malo u prevozu bio i bacao vestak, al sam napravio 50 i kusur sati. Nekako mi brzo prosli sati. Na prolece je pravi test.
 
Sad kad se malo osuši i budem išao da orem baš ću štopati vreme da vidim za koliko će okrenuti 0,1 sat dok budem stojao na leniji na leru a za koliko dok budem u brazdi...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Meni se cini da na ovom mom arionu 440 brze vrti sate nego na JD 6400. Nisam Bog zna sta radio sa njim jer je kasno stigao pa je samo malo u prevozu bio i bacao vestak, al sam napravio 50 i kusur sati. Nekako mi brzo prosli sati. Na prolece je pravi test.
I ja sam mišljenja da mi na Fendtu mnogo brže nabija radne sate nego nekad na Belarusu!
Takođe me ne bi začudilo da je tako namenski odrađeno da bi opravdali prodajnu cenu i onu čuvenu 10 000rs motor i menjač nisu taknuti-reklamu!A,on ima recimo realnih ima 6-7 000..
 
A na rusa 1 radni sat mu je oko 1.5 sat vremenski ?,vidim gore pise na rusa sporije vrti,ja nikad nisam merio kod mene ...
 
Nazad
Vrh