Claas

Da pitam i ovde,pitanje pocinje kao i uvek zanima me misljenje iskusnijih, o Aresu 550rx je oznaka, 1999god, motor JD 95ks a menjac 4x3 ako sam dobro razumeo, kako su se pokazali motor, menjac, jel to obican mehanicki menjac....?A da traktor je u Reno boji
 
To je egzotika.I sam tražim nešto do 80-90 ks i koliko mi se čini najpametnija kupovina će biti nov traktor ali otom potom.
 
To je tačno.Nisam još sto posto rešen za kupovinu pa se ne žurim ali gledam i pratim oglase redovno.Jedni te isti traktori se uglavnom vrte po oglasima.
 
Znaci ko je kupio kupio je
Ima i ovakog zaključka- korona utiče na smanjeni obim uvoza popovnjaka, samim tim i manji izbor.
Uvek ima ona varijants, neko bataljuje poljoprivredu pa prodaje, neko uzima veći ili noviji. Svi samo savetujemo da se ne zalećeš prebrzo, pa da se onda češeš gde te ne svrbi. Opravak starijih zapadnjaka ume da bude veoma nezgodan. Ima na forumu dosta loših primera. U temi fendt ima jedan par stranica unazad.
 
@Franko pa u biti ne znam kako to funkcionira, svi mehaničari iz eko terre su tamo u Ivancu...
Sad su mi radili servis i kalibraciju mjenjača.
 
@Gogo7441 Moguće da je to zbog ovog preseljenja u novi objekt , ali Goran radi kod njih i kad sam ja zadnji puta bio u eko terri prije cca 6 mjeseci bio je tamo. A moguće da su i dogovorili da bude servis za ovaj naš kraj kod njega, jer ima dosta Claas strojeva u okolici.
 
Nazad
Vrh