Claas

Trebalo bi da se vidi ako ga ima.Motor i menjač su spojeni preko dampera.
 
Moze da se odrazi na vise nacina, damper sluzi kao ublazivac udara i vibracija na motor ili menjac, kad zvekne damper, moze lako da unakazi motor ili menjac… Najeftinije je zameniti ga, nije neka stavka ipak se menja na 5000 sati, a cena je od 300-500 E


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel skakuće traktor ako posle toga seješ?Ja sam imao problem na jednoj parceli skako sam ko magarac.mada uzeo gruber za probu od drugara ne znam da li sam ga "namestio" kako treba.
 
Drugar mi je izgruberisao pored tebe kod šivare ,sutra ili u ponedeljak ću da posejem.Namerno tako za probu da vidimo,rekao sam mu što pliće može da uradi.
Ja što sam sejao radio sam letos sa tupanjcem ,i ne sviđa mi se taj posao.
 
Dao sam da se prešteluju ventili i provjere injektori, trebalo je trajati dan-dva, sad već skoro mjesec dana traktor stoji raskupusan. Ispostavilo se da su injektori loši, treba ih mijenjati, ali nigdje ih nema na lageru. Jedva sam nabavio zamjenske uloške, sad ćemo vidjeti kako će to ispasti...

 
Koji su simptomi bili pa si rešio da proveriš?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Pa zapravo nikakvi. Traktor je kod mene već 4 godine, i nisam to uradio, a dobro je provjeriti. Orao sam sa Arionom 410, isto 90ks, čovječe, pa imao sam osjećaj da je jedanput jači od mog. Jest da je on nov, ali razlika je ogromna. Vidjet ćemo sad dali će se što popraviti.
 
Nazad
Vrh