Claas

Traktor je u Svajcarskoj i trebalo bi da su originalni sati, ima original prednji Clasov utovarivac i kosta 22.000 evra plus prevoz i carina jos jedno 2.500 evra. Ima prednju hidrauliku i kardan napred.
 
Pa sta znam, ako je proverena masina od poznatog vlasnika a ne macka u dzaku onda moze da bude i dobra kupovina mada nije to malo para. A ako je od trgovca ja se ne bi usudio na to cimanje koje pritom sa sobom nosi i rizik.
 
Moram da vas demantujem sto se tice potrosnje, moj ares 620rx sa JD motorom ne trosi uopste puno. Samo ga treba adekvatno agregatirati i nema problema sa potrosnjom
 
Ja znam šta je ovaj momak tada rekao. Tada je imao rusa sa 4 i 6 cilindara, class je bio 1 ilo 2 godine kod njega i nije puno radio,valjao nisam siguran da je tada i sejao. I rekao je da lepo pije naftu. Danas su mu rusi isčezli pa mali seje šparta, prska a veliki class ore, tanjira, vuče prikolice.
 
JD troši po satu bez obzira što radi, to je jednostavno tako, može samo više od normalnog ako se žeštoko optereti. bilo je tu opcija prije, a danas pogotovo sa ECO modovima u transportu da ide full brzinom na sniženim obrtajima, ali to je vrijedilo za nošenje priključaka, transport prazne prikolice i tako neke stvari, ne za potpuno opterećenje, ne znam kako je na novijim.
 
Znaci potrosnja malo je prva stavka, a sta je sa menjacem elektonikom menjaca, nema elektro hidrauliku. Jel ima neko jos nesto o classu
 
I moj 630 je sa jd motorom. U transportu troši, ali u teškim poslovima je sve u nekoj normali...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Opran posle rasturanja djubriva:

sUJE1q4.jpg
 
Traktor ima 1400 sati i prezadovoljan sam sa njim. Ne moze istog dana da se spominje sa Axosom kojeg sam pre imao. Mnogo je jaci nego sto sam ocekivao a potrosnja uopste nije velika. Kupljen je sa gumama sirine 600 u pun je pogodak jer uopste ne tone sa tim gumama. Sa kratkom tanjiracom od 3.5m i spremacem od 6m se igra.
 
Traktor ima 1400 sati i prezadovoljan sam sa njim. Ne moze istog dana da se spominje sa Axosom kojeg sam pre imao. Mnogo je jaci nego sto sam ocekivao a potrosnja uopste nije velika. Kupljen je sa gumama sirine 600 u pun je pogodak jer uopste ne tone sa tim gumama. Sa kratkom tanjiracom od 3.5m i spremacem od 6m se igra.

Da ima uze gume ne bi mu bas bilo lako 6 metara ljudski spremac da vuce.
 
Deutz Fahr 5G u Claas bojama. DF motor, pun snage, živ, ali veliki potrošač. Traktor je za izbjegavanje, serviseri kažu da se stalno kvare, od 10 prodanih, 8 se vraća.
Koleginog su u prvih 150 sati tri puta rastavljali, zamijenio ga je za drugi, vidjet ćemo u sezoni dal će taj biti bolji.
 
Nazad
Vrh