Claas

Novo vozilo kod bratića-





Malo sam ga provozao, opasno mi se sviđa, pogotovo joystick za kontrolu...

Za to vrijeme moj ljenčari u garaži, čeka majstore, hidraulika je počela cupkati-

 
Hvala, hvala! Nije uvijek tako haha!
Imam i radijatore unutra, serviseri su uvijek oduševljeni kad dođu u zimskom periodu... 🤣
 
@mirosti šta ste se svi uhvatili garaže, gledajte malo i traktore! 😃
Bajs je od ćaleta, eto stoji tu već dva mjeseca sa probušenom gumom. 🤣
@worm motor JD, veliki potrošač, ali i veliki radnik, puca od snage. Problemi standardni, brtva glave i hoće dizati temperaturu.
Inaće dobro traktori, nemaju posebnih mana, gledati sve isto kao i kod drugih...
 
Ovaj što sam gledao ima oko 8000 sati, nije orao tanjirao i sl nikad samo sejanje špartanje prskanje i vuča prikolica, ali sam čuo da se greje u radu ali kao navodno nešto oko sturje je u pitanju mada kad si sad spomenuo možda je i glava
 
Ovaj što sam gledao ima oko 8000 sati, nije orao tanjirao i sl nikad samo sejanje špartanje prskanje i vuča prikolica, ali sam čuo da se greje u radu ali kao navodno nešto oko sturje je u pitanju mada kad si sad spomenuo možda je i glava

Po meni je to rizična kupovina, dosta je to sati, vidiš da su vec krenuli i problemi, bit će popravaka, a Claas ubi s cijenom dijelova.
Ne znam na koji način bi se mogao grijati radi struje.
Ovo što se tiće cijene popravka glave, to zavisi o tome što se upoće dogodilo s njom... Ne možeš znati dok ne skineš.

A ovako je moj izgledao-





Zamijenjene mandžete na klipu hidraulika, sad radi normalno.
Dijelovi cca 130e, ruke cca 550e.
 
Ovlašteni. Preko 50 eura je radni sat. Bilo je 5 sati posla, ali su bila dvojica pa se to dupla.
Tko kupi traktor kod njih, plaća pola te cijene za radni sat, to je već normalnija cifra.
Deru momački, ali nisam imao kome drugome dati da radi, ima majstora, ali radi korone se ne može. Od prijatelja traktor je vec mjesec dana raskopan, jer je majstor bolestan, a još ni jednu brazdu nije okrenuo.
Ovi dođu brzo, donesu alat i dijelove, nemaš brige.
 
Znas li cici da li je to radio neki majstor van ovlašćenog, ili neki renomirani servis, i koliko je koštalo. Čisto zbog poredjenja u odnosu na cene u Hrvatskoj, a i zbog poredjenja cena idržavanja zapadnog traktora. Koliko se sećam, nije taj claas ni previse star, a ni mnogo sati rada.
 
Znas li cici da li je to radio neki majstor van ovlašćenog, ili neki renomirani servis, i koliko je koštalo. Čisto zbog poredjenja u odnosu na cene u Hrvatskoj, a i zbog poredjenja cena idržavanja zapadnog traktora. Koliko se sećam, nije taj claas ni previse star, a ni mnogo sati rada.

Materijal + majstor oko 400 eur, nije radio zvanicni servis. Kupili smo ga krajem 2011 a prodat je pocetkom 2019 god. sa 5.000 radnih sati.
 
Da, to je to, skoro na pola jeftinije. Mene bi recimo izaslo jos mozda 150eur jeftinije da je sve islo po planu. Jer sam se dogovorio da mi jave dan prije nego ce doci, pa da ja sam dignem traktor u zrak, skinem kotace i onaj nosac kuke za vucu, poluge s ramena i vanjske cilindre, i da sam to vratim nazad. To je maltene pola posla. Ali su me zvali netom prije nego sto su se pojavili.
 
Forumasi sta mislite o Classu Celtiksu, 456, 92 konja ili Reno. 2008 godiste, 3.600 h nema elektro hidraulike, ima reverser i polovjenje brzine, dal je kvarljiva roba, ima john deer motor, drugo neznam nista. Molim savete u vezo kupovine.
 
Forumasi sta mislite o Classu Celtiksu, 456, 92 konja ili Reno. 2008 godiste, 3.600 h nema elektro hidraulike, ima reverser i polovjenje brzine, dal je kvarljiva roba, ima john deer motor, drugo neznam nista. Molim savete u vezo kupovine.
Ako su pravi sati trebalo bi da je u kondiciji, koliko traze za njega? Za motor ne brini, on ce da nadzivi sve ostalo..
 
Nazad
Vrh