Claas

Cici koliko zelenko ima konja? Vidim da vuče regent sa kojim je plavac radio. A mislim da je slabiji traktor od plavca.
 
Nisam hteo da lupetam da je 6m, a po oznaci mi je delovalo da je toliko širok. Prilično je jak, kod nas vuku ispod 5 metara traktori sa 130 ks. A tebi verujem kada kažeš da je jak, radi on u veoma zahtevnoj zemlji
 
Neznam napamet, provericu sutra ali je negde oko 1.5 za sestorednu sejalicu koja je sa semenom 1100-1200 kg. To je relativna stvar i zavisi sta je zakaceno na traktor. Nije svejedno dal nosi devetorednu Gaspardo sejalicu ili prska sa vucenom prskalicom.

Eksperimentisi malo naprimer ako zakacis sejalicu ispustaj polako vazduh. Sto je meksa guma lepse se vozis jer manje trucka, ali treba paziti da se ne pretera sa ispustanjem.
 
Kod mene 11.2 na 2,8 bara pod prskalicom 1000 litara sjedi bogme dosta.
Ovo na Claasu je vjerojatno 12.4 pa može i malo manje bit napumpana.
 
Poslednja izmena:
Trenutno je na traktoru devetoredni Gaspardo i bas cu da slikam sutra da se vidi pritisak i koliko su "mekane" gume.

Mislim da sam prosle godine duvao na 2.5 ali to je katastrofa koliko vibrira i trese.

Danas menjali tockove:

eJnshdu.jpg
 
Ares su dobri,jos bolji je Renault kazu,nemam licnog iskustva samo sam citao po stranim forumima malo.Problem je sto vecina njih imaju jako puno radnih sati i pitanje je samo kad ce krenuti ozbiljniji kvarovi,potrebni skuplji remonti.
Onaj npr u Jugokomerciji Reno Ares 826,taj ima bar 20-25 hiljada sati,inace ne bi bio tako jeftin.
Kod tih stranih modela traktora ja sam pisao zlatno pravilo racunati bar oko 800 sati godisnje,ne kupe njih vlasnici da radu 200-400 sati godisnje,ne mogu i da hoce,on mora da radi da se isplati i to se tera bez gasenja maltene.Koliko godina ima puta 800 pa i 1000 ,i to mu je sto je,a sto pise na satu u kabini je potpuno beskorisno.
 
Pa ja sam vise za CNH grupaciju ili dzon dira, ali u oglasima nema ništa zanimljivo
Pa sam nasao ta dva klasa u oglasima pa reko da vidim kakvi su...
 
Ares serija je dobra, ja što znam 500 I 600, se ekstra pokazala, a za ove veće arese ne znam nista tačno. OK su traktori, ali bolji su u zelenoj boji nego u žutoj. Jer su menjaci poboljšani, mada i dalje mekani u odnosu na PQ kod John Deere-a. Greške izbacuje na displeju, tako da nije uvek potrebna dijagnostika da bi se otklonio kvar, već je dovoljna i servisna knjiga.
 
Nazad
Vrh