Claas

Danasnje tanjiranje sa Axosom i tanjiracom dubica 3.6 m. Suncokretiste radjeno popreko ( parcela je nekih 35 KJ pa je sirina veca od duzine ) i svi stapovi koji su bili veliki preko 2m su iseceni na 22-23 cm uz to i jako lepo izmesani sa zemljom. Hteli smo da tarupiramo pa da predjem sa gruberom ali sam otisao da probam sa tanjiracom i odradjuje fantastican posao jer vlage u zemlji ima taman koliko treba posle ovih kisa. Brzina je samo 7.5 km/h jer mnogo skace traktor posto se ide popreko.

9a0bbn.jpg



lgrh3.jpg


 
Fino uradjeno,usitnjeno i izmesano i to jos prvim tanjiranjem. Odlicni uslovi....
Cini mi se,ili gresim,tanjraca ima 32 diska,sto znaci da je i sirina 3,2m a ne 3,6m?
I lepo ide claas,samo sto radis po dijagonali,zbog cega i skakuce traktor pa samim tim je bolje terati sporije...a i bolje isece stapove kad se radi po dijagonali.
 
Nisam radio po dijagonali nego skroz popreko. U pitanju je X tanjiraca i prednje dve baterije su skroz primaknute jedna drugoj ( skoro se dodiruju diskovi ) i izmedju dve baterije ostane kanal kada prodje. Zadnje baterije su mi malo vise razvucene i taman bace zemlju u onaj kanal sto ostaje medju prvim baterijama. Na ovaj nacin ne moze da se desi da napravi breg na sredini sto je mana X tanjiraca. Ovako dobijam 3.6 m ( mereno posle jednog prohoda ) stim da prvi i zadnji disk zadnje baterije prolazi tamo gde nisu prolazili diskovi prednjih baterija ali to nema veze jer se ionako malo duplira sa sledecim prohodom pa bude uradjeno jos jednom.
 
Aha,mislio sam da radis po dijagonali,ali sad procitah opet da ti je veca sirina od duzine,zbog velicine parcele.
E,da...to je mana X tanjirace,ali dobro si to podesio,pa sada tvoja nema tu manu.
 
Kod nas u selo došao CLAAS traktor nov + lemken 5 brazdi obrtač (vario) .Danas ore .Ja vršio soju i nisam ga slikao ,možda sutra.To je sada stroj No1 u selu.Ima jedna fora.
Kažu kupio Goran Claasa Almexa.:haha:
 
Jeste.Došao neki dan pa ga ovi iz Pančeva nosili zajedno sa plugom u Bijeljinu i sad ga vratili.Ako si bio na sajmu možda si ga i video.Usput kupio i podrivač veliki sa zvezdom nazad ,to sad vuče johan 8100 + kod Rakića kupio kubotu od 140 konjića.Sad ima pravu ergelu.
 
Kod nas u selo došao CLAAS traktor nov + lemken 5 brazdi obrtač (vario) .Danas ore .Ja vršio soju i nisam ga slikao ,možda sutra.To je sada stroj No1 u selu.Ima jedna fora.
Kažu kupio Goran Claasa Almexa.:haha:
Jel nov ili polovan?!Cuo sam da se prodaju sa 30-40 radnih sati kao novi,kao radio je oglednu prezentaciju na nekom imanju.Covek koji je narucio nov cekao ga celo leto,pare uplatio,posle Gospojine mu se javljaju iz ALMEX-a i kazu stigao traktor,kad on ima 38 radnih sati,kaze covek ja necu polovan nego nov!Onda mu oni ispricaju tu pricu za prezentacije i da se samo vozikao,medjutim on ni da cuje...hoce kaze nov traktor da bude 0000 radnih sati! :) Mislim da jos nije isporucen!
 
@savato@ Na oko je nov. Kažu 230 hp.Mada je na konedati 836 -194 hp doduše pre 10 god koji je proizveden.
 
Molio bih za pomoc u vezi Claas traktora. Imam problem,koji mi se javlja oko hidraulike,neko zujanje koje se cuje na oko 1300-1350 obr./min i isto tako na oko 1700 obr./min. Ne remeti rad,ali i volan se malo teze mota,i kao neke vibracije da se osete i na njemu na navedenim obrtajima. Mereni pritisci na volanu,u redu su... Sad,ako je neko imao slicnu situaciju? Ili radio na tome? Bili ovlasceni serviseri,i nista nisu uradili,zameuli ulje,i kazu to je normalno. Meni nije,jer traktor dok je bio nov,to se nije uopste culo...
Ako neko zna,ili da me posavetuje sta je najbolje raditi?
I ima lufta u diferencijalu zbog neadekvatnih tockova...
 
Molio bih za pomoc u vezi Claas traktora. Imam problem,koji mi se javlja oko hidraulike,neko zujanje koje se cuje na oko 1300-1350 obr./min i isto tako na oko 1700 obr./min. Ne remeti rad,ali i volan se malo teze mota,i kao neke vibracije da se osete i na njemu na navedenim obrtajima. Mereni pritisci na volanu,u redu su... Sad,ako je neko imao slicnu situaciju? Ili radio na tome? Bili ovlasceni serviseri,i nista nisu uradili,zameuli ulje,i kazu to je normalno. Meni nije,jer traktor dok je bio nov,to se nije uopste culo...
Ako neko zna,ili da me posavetuje sta je najbolje raditi?
I ima lufta u diferencijalu zbog neadekvatnih tockova...
Što neadekvatni točkova nije baš pitanje razumnjivo, koje točkove imaš.
 
Nazad
Vrh