Claas

On je 1000 obrataja,pa planiram prednju kosilicu da koristim,imam jednu u ponudi 3 godine staru sipovu 2,8m,e sad ne znam ni ja,voleo bih sa gnjecilicom ali otom potom,a mozda bi mogo i da prodam samohodni silokombajn stoji mi dosta para u njemu a nemam potrebe za tolkim kapacitetom pa bi mogao dvoredni noseni napred da zakacim,.Drugo ne znam sta bi mogao,za neke druge masine nije tj. moro bi se redukoivati broj obrtaja.
 
Zato i pitam jer obicno su prednji kardanski izvodi 1000 ob/min.Obzirom da radis dosta sa zelenom linijom verujem da ces ga lepo iskoristiti :ppozdrav:
 
lz46828lrpssyndxhok.jpg


nn3rdkc8jahhiw54siq.jpg

Juce na predaji zita u silosu.
 
Prednji dva ti idu dosta dublje od zadnjih.Trebao si po meni malo otpustiti toplink.Smešan taj podrivač kad je zakačen za takvu mrcinu.
 
U pravu si diklofen videosam i ja na snimku propust, jeste malo smešno ali gdesam ja imam dosta brdovite parcele a malo ravnice i onda muje taman taj podrivač..
 
Prezo fale mu rotori pozadi koji bi odrzavali konstantnu dubinu. Ti Agromerkurovi rotori ne rade neki posao ali dubinu odrzavaju. Verujem da to ne kosta puno pa probaj da dokupis i videces razliku. I na snimku se vidi da s vremena na vreme ulazi dublje i u tim trenucima je traktoru teze i vidim da hoce dosta i da proklizava. Kad imas rotore pozadi onda toga nema.
 
Da se i ja nadovežem na nedostatke po meni, kada se bude napred stavio teg videćeš koja je tada snaga traktora u ovakvim uslovima proklizavalja će biti mnogo manja - ispitano kod mene šta mu radi prednja vuča sa i bez tega.
 
Da se i ja nadovežem na nedostatke po meni, kada se bude napred stavio teg videćeš koja je tada snaga traktora u ovakvim uslovima proklizavalja će biti mnogo manja - ispitano kod mene šta mu radi prednja vuča sa i bez tega.
Imam tegove od 900 kg. Ali nisam ih kačio koji su rotori bolji dali oni štosu ko ježevi?

- - - - - - - - - -

Prezo fale mu rotori pozadi koji bi odrzavali konstantnu dubinu. Ti Agromerkurovi rotori ne rade neki posao ali dubinu odrzavaju. Verujem da to ne kosta puno pa probaj da dokupis i videces razliku. I na snimku se vidi da s vremena na vreme ulazi dublje i u tim trenucima je traktoru teze i vidim da hoce dosta i da proklizava. Kad imas rotore pozadi onda toga nema.
Ok ima ovi kovači koji to mogu da naprave te rotore , nego koji su bolji dali su dobri ovi sto liče na ježa.
 
Bolji su jezevi, ali u nedostatku njih dobri ce biti i bilo kakvi. ) 900 kg ce da 3 4 puta smanji proklizavanje.
 
Probaj ti da se raspitaš za taj zadnji deo u vidu reda tanjira od 610.Mislim da prave oni i tu varijantu.
 
Ja još na Claas traktorima nisam video ježaste valjke ili obične ili tanjiraste.tako da ne mogu reći koji su najbolji i zato bih vas molio da se vratite na temu kako ne bi bilo sankcionisanja na koje nikada niste spremni!!
 
Nazad
Vrh