Claas

Pa stavili smo uske tockove 38 coli za setvu,pa odnos nije bio usaglasen. Prednja vuca nije paljena, ali pritiskom na kocnicu se pali da bi kocila sva 4 tocka, a mi na to nismo obracali paznju i eto stete.
Trenutni su 540/65R38, 440/65R28...a sejao sam sa zadnjim 13.6 R38, sto izadje 340/65 R38 (ali te sam trebao kupiti sa balonom 85,ali nigde ih nije bilo)
 
Ja imam identicne siroke tockove na mom Axosu a radio sam sa uskim 13,6 R38 i 11,2 R28. Ne bi trebalo da je problem zbog toga jer sigurno nisi puno kocio.
 
Pre toga je radjeno sa R36.
Pa ti si menjao komplet i prednje i zadnje,i samim tim je manja i visina balona na tim uskim gumama.
Merio sam,od fergusona guma 11.2R28 je niza od moje 440/65 R 28,za nekih 5cm,mozda i vise.... A ti si menjao sve 4 odgovarajuce,tako da nisi mogao poremetiti odnos.
Mene vise brine ovo zujanje. Mislio sam da ce se panonstib javiti,i pomoci...
 
Pa da,ti si ih menjao sve u paru,i zato nisi imao problema. Dok su kod mene ostale prednje siroke a samim tim i vise,a zadnje stavljene uze i nize,pa je tako ii dobio luft.
Ne bi bilo problema da smo skinuli kardan,ali jbg.
 
Jednostavnije bi ti bilo da si raskacio ukljucivanje prednje vuce pri kocenju. Jel imas koju sliku sa uskim tockovima?

Ja sam sejao ove godine po tragovima od zadnjih tockova sa Gaspardo sejalicom i ubuduce ne verujem da cu stavljati uske tockove zbog setve jer i ovako sve nikne iza tocka kao u redovnom redu. Nasa zadruga takodje seje po tragovima od tockova, cak i repu pa nikne idealno.
 
Imam iste tockove od IMTa kao ti. Sliku cu postaviti sutra. Ma i ja sam hteo sejati sa sirokim,kad se skupe gazi samo za 5cm vrstu. Mada n akon traga gazenja svakako prolazi bateri i razbija sa ulagacem trag tocka,ali caletova politika. E,jednom sam skupio i sejao,jer me mrzelo da menjam na uske tog dana sam spremao i odma sejao,i video da moze. Tako smo i zavrsili setvu i odlucili se za kupovinu manjeg traktora za sitne poslove,neki koji je pregledan. Ovaj moj claas jeste da ima 105ks,ali po gabaritima je u rangu sa traktorom od 150ks.
Ne mogu mu poslati poruku,a hteo sam ga i kontaktirati....

- - - - - - - - - -

Ne postoji raskacivanje,to sto razdvojis pupucice,to iskljucujes pnetmatski izvod za prikolicu
 
Moje felne nisu od IMT-a vec od starog Same Corsaro 70 traktora ali su prilagodjene i ofarbane za IMT..i proletos druga sudbina zadesila. Axos ulazu u knap u redove na 70 kada se suzi do kraja ali je mene naravno to mrzelo proletos da radim i vidim da nisam nigde pogresio. Kod mene je politika malo drugacija, obicno se rasprava brzo zavrsi u moju korist i nastavljaju se radovi kako sam ja naumio. :D Nije ni Axos puno mrsaviji od tog Ariona :)

Nismo se razumeli, raskacis prekidac na pedali kocnice koji usmerava struju na ukljucivac prednje vuce.
 
Bubu, hehe, sudeci po kolekciji tockova koja se vidi na slikama, pozavidela bi ti i neka fabricka linija za montazu traktora.......
 
Nije ni Axos puno mrsaviji od tog Ariona :)
Nismo se razumeli, raskacis prekidac na pedali kocnice koji usmerava struju na ukljucivac prednje vuce.
E,nisam znao za to.
Ares 500 je po gabaritima u klasi airona 500,stojao sam pored ariona 400 i manji je,i kabina je manja,i laksi je....a tvoj axos je onda poprilicno manji,necu da tvrdim ali video sam ga dosta puta,kao i prosle nedelje kad sam isao u Temerin Almex,i imali su Axosa 340 i uverio se. Tvoj je bolji za te sitnije poslove,i dosta pregledniji. Ali ima i snage za povuci :D
A ovaj nov ario 500 kako je uradjen nemam reci,samo realno ne vredi te pare.
I dalje nema niko odg.na moje pitanje oko hidraulike?
 
Nemam obicaj da slikam dok radim,ali evo nasao sam ovu,ali losa je
IMG_20130503_133205.jpg
 
Poslednja izmena:
Dobar je Axos i za teske poslove jer ima malo preko 5 tona (zato sam i rekao da se ne stidi Ariona :D), dosta je kadra hidraulika i dobro je rasporedjena masa. Pregledan je maksimalno jedino sto nije previse okretan iz razloga sto sa ovim osnim rastojanjem tockova koje trenutno imam na njemu ni ne mogu da se presteluju granicnici jer bi gume cesale negde.

Evo kako izgleda Axos spram Aresa sa cetvorocilindrasem motorom:

 
Pa nije ni mala razlka. Ne zameri,ali ares je tezak bez tegova oko 5300-5500kg,dok je axos tezak svega 4200kg. Znaci 1t razlike u tezini...nije sve to tezine,ali oba su dobro rasporedjena,tako da ares moze vise povuci,normalno,a i to je veca serija. Da ne dodje do nesporazuma,hteo sam rec da je tvoj nekako univerzalniji,i za setvu,paranje,prskanje,a moze uvek i posluziti za oranje,i otale poslove :D Hidraulika im je stvarno na zavidnom nivou,koje se moze postideti neki traktor od 170ks.
Tvoj axos je klasi JD50xx koji su nesto malo veci od moje kubote,mada meni je sasvim dovoljna jer ce raditi sitnije poslove.

edit: ni moje felne od 38coli nisu od IMT,ne znam tacno od kog su. Prethodne 36ice su bile od IMT-a.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kojeg Axosa si ti gledao ali moj bez tegova ima oko 4,5 tone. U svakom slucaju u tezini ima razlike ali su svakako oba modela sasvim dovoljno teska za sve radove u poljoprivredi. Axosov parnjak iz JD familije je 5100M a Kubota model 108.
Pre neki dan sam vozio pomenutu Kubotu sa plugom, nekako mi je mrsava spram Axosa i definitivno joj smeta sto je ispod 5 tona ali ima jako veseo motor.
 
Na Almexovom sajtu stoji specifikacija,sad moguce da nije toliko tacna,nemam traktor pa ne mogu tvrditi.
Tacno,ali im fali 15ak KS da bi bez problema mogao orati ritsku zemju,po mom misljenju.
Znam da je ta serija u rangu sa tvojim axosom po snazi,a kubota 108 mi izgleda nekako glomaznije od tvog axosa,ili se varam? Zbog toga sto je malo veca nisam hteo uzeti 108icu,mada i po meni je lagana za tu snagu,i pitanje je kako bi se ponasala sa trobraznim plugom,to je meni nekako bio presudan faktor njene ne kupovine....mada je ostrija na gasu od claasa.
Ali msm da je 108 negde priblizne kilaze kao tvoj axos,mada,ti si vozio oba,pa bolje znas.
 
Ne bojim se ja ni rita bilo kakvog, plug 2x40cm jake konstrukcije i samo teraj bez osvrtanja. :) Na sajtovima cesto ima gresaka. Ni u papirima nije bolje. Axos je realno na vagi pokazao oko 5t, nisam ga nikad merio samog pa ne mogu bas u kg da kazem ali to je to. Kubota 108 nije glomaznija nikako od Axosa. Prvo sto je kabina manja, onda i sve ostalo. Hidraulik je mrsaviji dosta i sporije malo dize. Ne svidja mi se sto nema EHR. Ostrina na gasu u turiranju vrlo cesto ne mora da znaci da ce motor biti ostar i u radu zbog niza faktora. Okretnost je na strani Kubote.
 
Realno, 2x40 moze vuci i torpedo 90, ali ovo je sad skroz nebitno.
Za greske, ah, to svugde ima.
Moja greska,meni se ucinilo....mada sve su to dobri traktori.
Pa sta ti onda znaci to da "ima veseo motor"?
 
Ne bojim se ja ni rita bilo kakvog, plug 2x40cm jake konstrukcije i samo teraj bez osvrtanja. :) Na sajtovima cesto ima gresaka. Ni u papirima nije bolje. Axos je realno na vagi pokazao oko 5t, nisam ga nikad merio samog pa ne mogu bas u kg da kazem ali to je to. Kubota 108 nije glomaznija nikako od Axosa. Prvo sto je kabina manja, onda i sve ostalo. Hidraulik je mrsaviji dosta i sporije malo dize. Ne svidja mi se sto nema EHR. Ostrina na gasu u turiranju vrlo cesto ne mora da znaci da ce motor biti ostar i u radu zbog niza faktora. Okretnost je na strani Kubote.

Kolega, koliko vas traktor ima ks?
 
Nazad
Vrh