Claas

Znaci to su samo laboratorijski podaci a ne prakticni sa terena?
 
@CAFEZ

Mozda ti imas tesku nogu na gasu?? :)

Ja sam probao bas svasta-najmanja potrosnja u najtezim uslovima je kad je traktor upregnut maksimalno pri 1700/min motora.

U baliranju sam radio pri 1150o/min motora kardan u brzini za 1000 sto mu dodje 540o/min pri pomenutim obrtajima motora tad mi je traktor trosio ako se ne varam oko 5 litara na sat i nije mu bilo tesko .
 
To ti je dodatna konjaža na 30 sekundi znači sad ti na primer oreš uzbrdo i traktoru počinje da bude teže a samo metar te deli do cilja a traktor neće više ići dalje zbog premale konjaže ti mu samo uključi boost i tih 20-30 ks će ti pomoći da stigneš do cilja pa posle treba da čekaš nznm kolko vremena da opet možeš uključiti kod nekih traktora se to uključuje ručno al kod nekih automatski imam nekoliko kolega u okolini koje imaju traktore sa boostom i nisam čuo da je to kvarljivo kažu da produžava radni vek traktora
 
Meni je objasnjeno da Boost jeste dodatna snaga, ali se nemoze iskoristiti na osovini traktora, ni oranje ni transport, vec iskljucivo na kardanu. e sad da li je to tako neznam, Ima ljudi ovde na forumu koji to znaju.
 
Axial - Baja,Madjarska

kp-147.jpg



kp-188.jpg
 
Poslednja izmena:
Jutros sam zavrsio setvu suncokreta pa mogu reci nesto o potrosnji Axosa. Na 78 KJ sto je bilo u parcelama velicine: 1; 1; 1.5; 2; 3; 5.5; 5.5; 26.5; 32 KJ potrosio je sa sestorednom sejalicom 190 litara nafte. Sejano je na 1570 obrtaja motora pri brzini od 6.9 km/h. Potrosnja ispada 2.4 litara / KJ ......................ZADOVOLJAN
 
Koje gorivo si trosio? Meni je prosle godine bila potrosnja malo veca od tvoje ali sam se vise vozao nego sto sam sejao (manje parcele).

samo eurodizel sipam u njega

---------- Poruka napisana u 20:52 ---------- Prethodna poruka je at 02:19 ----------

Definitino sam se prevario kada sam pisao da je veliki potrosac. Juce posejao 46.5 kj kukuruza sa 115 litara.
 
Jesi li zabelezio mozda radne sate tj. sate posto je kod njega 1rh=1h pri svim obrtajima motora?

Ja sam potrosio nepuna 3 rezervoara zutog lozaka kombinovane voznje pun gas (transport) i rada i zakljucio da tog goriva trosi barem 20% manje od ED-a.
 
Nazad
Vrh