Claas

Od 1104 Euro 1,bez dodatnih bregova.Jel ovaj na Axosu ima još jedan breg pa u jednom momentu otvara i izduvni ventil i to ga guši...No kako sam ja razumeo majstor kaže da su na mehanički način napravili od Euro 1,Euro 3 motor.I kad se to sve vrati na Euro 1,onda će traktor lepo raditi,i bio je u pravu...traktor pre i posle ko nebo i zemlja...
 
Poslednja izmena:
kupanje posle rasturanja djubriva.......

n6atqp.jpg


28kwv8.jpg


23m4osl.jpg
 
@cicimoric

Kakvi su utisci? :)

Nije mu ovo prvi posao. Pocetkom januara sam setvospremirao sa njim i rasturao sam djubrivo dan pre snega. Kolika mu je snaga to jos ne mogu da kazem jer nisam imao prilike da isprobam. Setvospremac ( 3.7m ) kada je vukao milovali smo ga u prvoj brzoj na 1500-1600 obrtaja. Menjac mi se mnogo svidja, hidraulika mi deluje precizna i mnogo jaka mada jos nije bilo prave prilike da se isproba. Komocija je dobra, farovi su mu fenomenalni. Potrosnju jos uvek nisam merio ali mislim da je uzasno veliki potrosac ( videcemo kada bude poceo da seje )

@cicimoric
Ubaci i prednju tablicu u kabinu,da je neskinu mangupi :ppozdrav:

Namerno nisam ubacio u kabinu jer ce tablice da zauzmu pola staklene povrsine . Tablice bi trebalo okaciti na celo onom ko ih je konstruisao.

Cici jel ti rasturivac uvek stoji tako nasadjen nazad?kako bacas ako je tako?

Ako ga namestim da stoji ravno i ako je djubrivo malo mekano ( a to se hvala bogu redovno desava kod nas ) onda imam probleme jer puz ne moze da premesti djubrivo do rupe gde curi iz rezervoara. Dok sam rasturao sa rusem i zetorom nije bas ovoliko bio nagnut nazad. Verovatno cu da okrenem donju poteznicu i bice onda bolje.
 
Bubu koliki je ler gas kod tvog? Ovaj moj kad ga upalim hladan radi na 820-830 a kad se ugreje na 900. Sto se potrosnje tice mozda i nisam u pravu ali sam primetio da jako brzo pada kazaljka. Danas sam isao sa njim desetak km asfaltom na 1300-1500 obrtaja, letnjim putem 5-6 km na 1150-1250 obrtaja i bacio djubrivo na 10 kj ( na oko 1200 obrtaja ) i kazaljka je pala skoro dve crtice ( ukupno ih ima 10 ). Da li je mozda rezervoar pri vrhu uzi pa zato pada tako brzo? ....ili je stvarno mnogo zedan :sta: . Pun rezervoar je 140 litara pa po tome svaka crtica treba da je 14 litara. Po toj racunici ( ako pokazuje precizno ) danas mi je potrosio 23-25 litara.
 
Kod mene je uglavnom od 830 do 850 o/min. Pogledaj da ne zaglavljuje sajla od gasa negde mada ne bi trebalo.

Koliko sati je traktor radio? 2 crtice na tim obrtajima bi trebali da potrosi za oko 3 sata rada.

Ume da popije kad se voza na prazno pri vecim obrtajima ali kad se upregne onda je ekonomican spram ucinka.
 
Jeste da nije u temi,ali da li Cici radis na 1000 obrtaja kardana?masina je jako lepa,a kabina je jako pregledna,bar bi rekao na oko ovako.koliko je tezak?
 
nemora značit da trši puno,ja sam proljetos kupio novog JD 5303 rezervar 68l i kad sam kreno kući natočim ga punog.<<<kreno razrađivat malo se vozikat i primijetim da nekako po kazljki puno troši ja se već sasro kontam ko će ovo napojit.Vozali par dana i ja na benzisku mrtvo crveno kontam došo sam na pjeni i kad sam točio stane stade samo 40 litara mene obradova,kontam nevalja mjerač nazovem servisera da prijavim kvar jer je pod garanciom čova se smije kaže svi koji su kupili su traktore zvali su.Kaže da je tako urađeno da se toči na vrijeme a ne da čim je u crvenom da stane.Kasnije on u crveno do dna a ja tanjiram i dalje slobodno tako da kontam da je i kod tebe tako a i trišiće više dok ne nalegne ja sam pravu snagu činimi se dobio na 200 sati ko da se uključio još jedan klip
 
meni na CELTISA upali rezervu ja istanjiram 2 lanca i 5-6 km do kuce. nemci i na akademiji kazu da vestina vozaca diktira potrosnju. njima se meri potrosnja na sat vremena rada ne hektare lance i druge nase lokalne mere.
 
axsosa su pravili sa namerom da bude manja potrosnja u odnosu na celtisa zato je dobio perkinsa ali posle u praksi nije bili nekog gosebnog znacajnog napretka izuzev estetike. mada najmanju potrosnju imaju oni modeli sto su prodati u crepaju sa nekim malo visljim tockovima ti trose 2- 2.5l u spremiranje i tako neke operacije
 
brate neznam ni ja tacno neki svaba mi tupio 2 sata traktor opterecenje mereno po ovom isu po standardu imaju neke tabele svaki set druga cija prica razlike idu od o.5 do 1.5l meni je to bila mizerna razlika u potrosnji pa ga nisam pazljvo ni slusao ali si sam tako objasnjenje i ja dobio.
Nisam rekao da to vazi za traktore koji imaju elektronsku kontrolu rada motora.
 
Nazad
Vrh