Claas

abro , ako ti nije problem da napises tacnu dimenziju guma i zbog cega si uzeo tako siroke? ... odlican traktor :ppozdrav:
 
@slavko91
A zasto ne? To sto mu je kod mene planirano mislim da mu sirina guma nesmeta, spremanje, podrivanje, tanjiranje, prednji utovarivac...meduredna obrada pripada slabijem traktoru. Jedino mozda ce biti problem u oranju no i onako sam planirao 3brazde obrtac , pozamasnih dimenzija zbog zaoravanja biljnih ostataka tako da cu naci neki kompromis izmedu pluga i traktora. Jedan razlog je i to sto je bio na lageru a volim da vidim,probam to sto kupujem a traktor me odusevio. Zasad.
napred 480/65 R28
nazad 600/65 R38
:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Ne mora Miroslave dublje,ako se ne varam moji zadnji tockovi su uzih dimenzija nego abrovi zadnji su ako se ne varam 580? A i to je isto skoro svi novi plugovi prave dosta siroko otvorenu brazdu za vece traktore to nije neka mana
 
Meni nije jasno sta ja necu da priznam.,Miroslave? Oranje sa obrtacem i to cetvorobraznim skoro da ne moze da se nastela da izgleda savrseno ravno jer ti hvatas recimo 4x35 tjst dva reda a jedan je uvek ugazen od nekog tocka od kombajna ili drg...a znas da ugazen red i negazen se ne oru isto. A na obrtacu da je dobro ustelan bi trebalo da je greda ravno, izuzetak kad "izoravas" da ti ne ostane siroka brazda pa skratis topling.A i kao sto ljudi kazu nema problema...
 
Moje zadnje gume su sirine 540mm a orao sam sa plugovima zahvata i 30 i 35 i 40cm po brazdni i u svakom slucaju je oranje bilo lepo slozeno bez da se poznaje prohod. Izuzetak su samo oranja sa jako velikim grudvama (tada ne treba ni orati ali mi smo, eto, radili) koje se vrate u brazdu pa traktor malo skace u brazdi zbog velike sirine guma.
 
To apsolutno nema veze, bitna je daska, ona je ta koja odredjuje cistocu brazde, ako je to recimo 45cm , to je i na zahvatu 30 i 35 i 335 cm, jer pluzno telo je uvek u istom polozaju.
 
Ajde da se nadovežem prvo na ovu raspravu oko širina guma pa kasnije sledi razlika između serije 600 i 600C. Na mom su iste gume kao kod kolege tj.prednje 480/65 r 28 a zadnje 600/65 r 38 i nemam nikakvih problema oko poznavanja brazdi i nekog previše gaženja oranja a radio sam na zahvatu plužnog tela od 35 pa do 50cm.U setvospremiranju je prava stvar jer manje upada nego npr.Mtz 892 i mnogo je stabilniji i ne oseća one manje uvale po oranju,ove godine ih nema ali prošlegodine ih je bilo itekako.

---------- Poruka napisana u 22:50 ---------- Prethodna poruka je at 22:41 ----------

[FONT=&quot]Prvo motor je novije generacije sa 4ventila po cilindru sa varijabilnom turbinom koja jako puno znači i manja potrošnja goriva , menjač hexachift ,automatski menjač, kompjuter, hidraulika sa pumpom promenljivog pritiska u zavisnosti od tereta,multifunkcionalni naslon za ruku sedište neuporedivo bolje sa sto podešavanja i poluokretanjem dodatne neke izvode hidraulike ,pleomatska instalacija sa tri izvoda,spoljni reflektora 14[/FONT]. Ovo su stavke koje serija 600 C nema.
 
Kolega ima Axosa novog teško je palio,nije imao snagu,bio lenj na gas,dimio je...Promenuli bregastu osovinu u motoru(stavili od običnog Perkinsa),i još dve stavke odradili,traktor je sada druga priča...:ppozdrav:
 
Od obicnog nije sigurno, samo je moguce da su stavili od istog motora 1104 samo koji ispunjava Euro 2 normu. Nije bas da je lenj na gasu ali ne voli sa malih obrtaja da krece bas zbog te bregaste. Pre mog Axosa sam vozio Lindner Geotrac 103 sa istim motorom ali Euro 2 i lepse je radio taj motor na Lindneru bas zbog toga gore navedenog..
 
Nazad
Vrh