Claas

Ma znam ja da odradi, ali bih zbog soje i niskog kosenja uzeo sa autocontur. To mi je bas muka da nisanim i skupljam zemlju, narocito kada je prasina pa se ne vidi lepo... E sad ovi Lexion 400 bas drze cenu. A sad mi prosao tucano 340 za 62000. Pa kad je vec razlika 10ak hiljada da li da uzmem tucana bez aps ali mladjeg, Ili da gledam lexiona i da ostane neki evro...
To onaj u Bg što se prodavao, otisao za toliko?
 
Kod Noleta, ne znam za koliko je otisao, kad sam ja svracao da pitam rekao mi je 62000. Nismo se ni pogadjali jer mi nije odgovarala sirina. Ima tucano 320 u austriji treba da ga doveze ali ima neki zastoj. E sad taj nije autocontur, mada on rece da jeste, ali na slikama se vidi da nije...
 
Do 5m hedera, ne vidim potrebu za autocontur. Kod mene je heder S450, ove godine nijednom nisam uhvatio zemlju ili da izadjem da cistim heder od zemlje. Nemam ni jednu sliku, ali uglavnom, lepo sam obrijao njivu, tesko se mogu izbrojiti redovi.
 
Ја сам ове године купио без проблема сву соју, кошена је на неких 4-5цм висине и ни једном нисам забо хедер у земљу, чак шта више био сам скептик да неће моћи све да покупи ако није нарјавнија њива...беу проблема је купио...само му подесим висину, да аутоматски спусти хедер на исту и терај мишко и не окрећи се....аутоконтру јесте одлична ствар али за велике хедерчине, за све испод 5 метара нема потребе за тим...

Иначе Џонијеве хедер је 814, одличан са дугим столом, милина за радити...
 
Poslednja izmena:
Kod Noleta, ne znam za koliko je otisao, kad sam ja svracao da pitam rekao mi je 62000. Nismo se ni pogadjali jer mi nije odgovarala sirina. Ima tucano 320 u austriji treba da ga doveze ali ima neki zastoj. E sad taj nije autocontur, mada on rece da jeste, ali na slikama se vidi da nije...
Covek ima extra kombajne, gledao sam.kod njega Megu 350. Ali nije bas realan sa cenama.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Saša nekad moraš da naglasiš koji je motor na kombajnu, nekad moraš da znaš razmak između remenica da bi mogao da kupiš odgovarajući remen.
 
A kakva je u njega ruka za kipovanje? Pravljena ili fabricka, jer sam samo video u tebe i jos jednog čojka takvu ruku na 58.
 
Ne bih rekao da je pravljena , djeluje sve fabrički kad sam je rasklopio.
A kako sam vidio kod novijih kombajna je ovakva lula .
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Nemam potrebne komponente a u međuvremenu me drugari opljačkao i za onaj kompresor .
Trebaju mi isparivač i kondenzator sa krupnijim rebrima , ovo od auta je sklono zaštopavanju.
 
To sam i ja procitao u medju vremenu pa zato pitam, imas po olx-u hladnjake sa retkim sacem. Samo treba paziti da pasuje u kabinu.
 
Nazad
Vrh