Claas

Goran 1991... proveri dovod iz rezervoara do filtera (kod mene-sepa filter pa filter). Ja sam imao slican problem kad mu treba snage propadne a problem je bio holender sraf na rezervoaru od dovoda goriva.
 
Hvala na trudu. Naručeno je samo me malo zavlače. Ja sam se nadao danas ali uhvatio vikend pa kažu u utorak ili srijedu.
Ono što me više interesovalo i zašto sam počeo pisati o ovom je pitanje.
Dali je uzrok ovoga curenja što sam sipao 100% permant bez razređivanja?
Skinuo sam glave i vidim na dihtungu, da je bilo pregrijavanja (znam i kad). Pretpostavljam da je voda stvorila talog i to je držalo dok nisam sipao permant. Kad je to izaprano počelo je curenje.
 
Jedan veci PP aparat uvek mora biti u blizini motora kod tih zapadnih kombajna sa gomilom hidraulike,moje misljenje.A manji se podrazumeva u kabini ili na stepenicama,to svi imamo i na zmajevima a kamoli kombajnima sa milion km zica.
 
Nema taj model mnogo hidraulike a elektronika su mu komande radne hidraulike i monitoring kontrole obrtaja osovina kao i senzora rastura koje opet nema svaki primerak datog modela.
 
Poslednja izmena:
Ja evo sa ovim mojim dedom ovrsio oko 80 kj, sa nekim malim kvarovi a koje sam resavao u hodu naravno uz Vasu pomoc. Kako sam ga na brzinu kupio i nisam nista ulagao ja sam zadovoljan.
IMG_20191013_134855.jpg
 
Ima jedna osovina u cevi koja tera kokošinjac, dole skroz na patosu ispod motora
Desi se da zapali ležaj
Ako je V motor teško ga je izduvati i očistiti ispod


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Baća ono što se vrti ispred hladnjaka
Tu se drze kokoške
I na zmaju je to kokošinjac
A znam da je bar 5 kombaja od toga planulo
Nema tu tereta da zapali kajiš ali ima dovoljno da usija ležaj koji je dole u prašini
Čak je i jd u firmi od toga planuo ali ugasili smo bez posledica , video sam da tinja bila je noć
Kad sam rasturio ležaja nije bilo

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
A to je kokošinjac. :ROFLMAO: Na Dominatoru 98 kokošinjac dobija pogon preko gornje osovine afcunga ne ovršene mase preko remenica i remena(kaiša) a radi samo kada je uključena vršalica.Nema nikakve cevi dole na patosu.
 
Moj Mega ima pogon sa motora, stalno se vrti kad je motor upaljen.

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Sve mege imaju sa motora,tu cesto odlazi i remen,a desava se i da remen pocepa difuzor(kokosinjac)
Na dominatorima je to mnogo bolje uradjeno,jedina mana sto na dominatoru hoce u transportu da nabaca plevu i krene da se greje
 
Nazad
Vrh