Claas

Sava Bata

Član
Učlanjen(a)
9 Jan 2014
Poruka
195
Goran 1991... proveri dovod iz rezervoara do filtera (kod mene-sepa filter pa filter). Ja sam imao slican problem kad mu treba snage propadne a problem je bio holender sraf na rezervoaru od dovoda goriva.

frkani

Član
Učlanjen(a)
17 Sep 2012
Poruka
602
Hvala na trudu. Naručeno je samo me malo zavlače. Ja sam se nadao danas ali uhvatio vikend pa kažu u utorak ili srijedu.
Ono što me više interesovalo i zašto sam počeo pisati o ovom je pitanje.
Dali je uzrok ovoga curenja što sam sipao 100% permant bez razređivanja?
Skinuo sam glave i vidim na dihtungu, da je bilo pregrijavanja (znam i kad). Pretpostavljam da je voda stvorila talog i to je držalo dok nisam sipao permant. Kad je to izaprano počelo je curenje.

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
2.366
Jedan veci PP aparat uvek mora biti u blizini motora kod tih zapadnih kombajna sa gomilom hidraulike,moje misljenje.A manji se podrazumeva u kabini ili na stepenicama,to svi imamo i na zmajevima a kamoli kombajnima sa milion km zica.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
29.077
Nema taj model mnogo hidraulike a elektronika su mu komande radne hidraulike i monitoring kontrole obrtaja osovina kao i senzora rastura koje opet nema svaki primerak datog modela.

Poslednja izmena:

lovac luka

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2011
Poruka
3.764
Ima jedna osovina u cevi koja tera kokošinjac, dole skroz na patosu ispod motora
Desi se da zapali ležaj
Ako je V motor teško ga je izduvati i očistiti ispod

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

lovac luka

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2011
Poruka
3.764
Baća ono što se vrti ispred hladnjaka
Tu se drze kokoške
I na zmaju je to kokošinjac
A znam da je bar 5 kombaja od toga planulo
Nema tu tereta da zapali kajiš ali ima dovoljno da usija ležaj koji je dole u prašini
Čak je i jd u firmi od toga planuo ali ugasili smo bez posledica , video sam da tinja bila je noć
Kad sam rasturio ležaja nije bilo

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
29.077
A to je kokošinjac. :ROFLMAO: Na Dominatoru 98 kokošinjac dobija pogon preko gornje osovine afcunga ne ovršene mase preko remenica i remena(kaiša) a radi samo kada je uključena vršalica.Nema nikakve cevi dole na patosu.

cipu_84

Član
Učlanjen(a)
14 Feb 2014
Poruka
128
Moj Mega ima pogon sa motora, stalno se vrti kad je motor upaljen.

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока

Učlanjen(a)
21 Avg 2013
Poruka
4.579
Sve mege imaju sa motora,tu cesto odlazi i remen,a desava se i da remen pocepa difuzor(kokosinjac)
Na dominatorima je to mnogo bolje uradjeno,jedina mana sto na dominatoru hoce u transportu da nabaca plevu i krene da se greje

Vrh