Claas

bice ga i kod nas polako samo

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Pod "ostalima" smo i mi bednici iz srbistana.
Gde ima da ti prodaju pod nov traktor kojem je proizvodnja prestala 2014?
Naravno da se ne bih bunio da imam jednog ovakvog pa makar samo za usluge :osmeh:
 
cena nije jaka samo da ih ima a lageru odmah

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Zna li netko gde bi mogao da ulazi zrak u sistem za gorivo na mercedes motor na TUCANU (320), nakon 6 godina besprekornog palenja, počelo mu negde da ulazi zrak u sistem, jedva da upali nakon verglanja i pumpanja dole (pokraj separatora) separatoru, gledam i nigde ne mogu da vidim ima li mesto gde se odzračiva, ima li netko kakovo iskustvo
lp
 
Na dominatoru mijenjam gumeni zglob u zvonu na motoru prema prvoj remenici.
Nije sitan posao pa da promijenim i lezaj .
Nisam nasao jos kataloski broj ali lezaj je standardan , 6310 2rs i trebalo bi c4 valjda .
Kolko znam c4 je oznaka za izvedbu lezaja gdje su vibracije , ako se ne varam. Tesko je naci taj c4 a vjerovatno je i skup . Dali bi Fag c3 posluzio kako treba , ili NTN , nebi skf stavljao ?
 
Nećeš ga nigde naći sem iz originala, namenski ležaj.C4 mora jer je izložen konstantnom grejanju i naravno temperaturi motora.Nije mali posao za zamenu niti bezazlen da ugrađuješ šta stigneš.
 
Nećeš ga nigde naći sem iz originala, namenski ležaj.C4 mora jer je izložen konstantnom grejanju i naravno temperaturi motora.Nije mali posao za zamenu niti bezazlen da ugrađuješ šta stigneš.

Ja menjao na averu. Mora c4. Zvao sve redom i nigde nema. Zvao u almex ima i koštao 100 evra. Sve pohvale za momke iz Temerina, otvorili u nedelju da mi daju ležaj...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
E ja sam zbog tog lupanja prilikom gašenja motora menjao ležaj, guma je bila dobra. Kad su majstori sve završili i sve spakovali, ja upalim i ugasim ono opet lupa. Da bi na kraju ustanovili da anlaser nevraća bendiks do kraja i pri gašenju zamajac češe o njega. Skinuo anlaser izremontovao ga i više se ništa nije čulo...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
@danger Jes of skroz. 😂 Ja sam kod mene na 98 skidao zvono da proverim stanje spojnice pa kada sam već skinuo rešim da zamenim ležaj, spojnicu nisam menjao, dobra je a možda nije morao ni ležaj ali 'ajde.
 
Nazad
Vrh