Claas

Mozda su ti previse zatvorena donja sita i dosta vraca u povratnu masu. A i korpu otvaraj dokle god dobro izvrsava
 
I ima 6 sina, a lexioni imaju 8.
Probaj da raspustis jos korpu i povecas brzinu kretanja. Ne bi trebalo da je zbog obrtaja doba, pre ce biti da je do pretegnuta korpa.
 
Poslednja izmena:
I ima 6 sina, a lexioni imaju 8.
Probaj da raspustis jos korpu i povecas brzinu kretanja. Ne bi trebalo da je zbog obrtaja doba, pre ce biti da je do pretegnuta korpa.
Da, ovaj ima 6 šina, i po uputi kaze za soju 640 obrtaja,
Probat cu otvoriti dob koliko se god moze, a da ne ostaje u mahunama,
Na povratu nemam nista preterano,
Sve si mislim da od ovuh kisa, vlage zrnu omeksala, popucala opna pa puca, ili je do sorte (rwa), jer mi se kod vrsaja prije 2 tj to nije dogadjalo,
 
Jeste od danas. To su bili prvi "koraci" pa se kombajner nije jos otkravio. Posle se prilagodio pa malo digao brzinu na 8+
 
Tata vozi kombaj, a stariji sin polako uci. Mladji jos jako mali, tek je u vrticu 😊
Posto su sad uslovi za vozaca znacajno bolji nego ranijih godina bice ih tesko izbaciti iz kombajna. Ja sam u prevozu, i uglavnom sam sve prevezem. Imamo pomocnog coveka koji samo prazne prikolice dovozi i manevrise na njivi. Dok je ovako suvo prevoz ide relativno lako, ali ako se okisa onda ce morati malo drugacija organizacija. Iskreno se nadam da ce ovako lepo ostati do kraja oktobra.
 
Nazad
Vrh