Claas

Ovo sam radio na lexionu 405 a reduktor je isti potpuno vizuelno a unutra je drugacije. na dominatoru zubcanik sto ide na spiralu ja na kajlu a ovde je na ricnove i osovina pogonska na koju ide lancanik je duza od dominatorove a ugao polozaja je isti.
 
Mene je urnisao španer, pojela se čaura i dok je lanac nov ne spada a čim se istegne spada pa spada pa ajde majstore u bunker, skidaj limove i nameštaj.U toku prve radne sezone bilo je zanimljivo kada je spao prvi put a iskustvo zero, nula.
 
Da kod dominatora je taj razvod u bunkeru i zasticen limovima pa je veselje kad spadne lanac. I tu sam imao igranku oko te plasticne caure u spaneru, ako se pravi od poliamida posto je tvrdji i dugotrajniji veliki je problem potrefiti toleranciju jer ako ima lufta onda opet spaner igra jer je dugacak a ako je malo knap onda oce da zariba od prasine i opet spadanje lanca, i ne sme se podmazivati nikako
 
Skine se samo poklopac odozgo i onda je sve pristupacno za zamenu. Namestim spojnicu lanca sa lopaticama na gore i pre skidanja spojnice zavezes zicom oba kraja lanca za kucicu da ne upadne unutra ionda vadis osovinu i lezajeve i srednji lancanik sa kajlom i granicnim prstenovima. A ako ne mozes da pridjes da izbijas ocovinu skine se beli lim od kutije hladnjaka i onda imas mesta za izbijanje. To je moj postupak za tu rabotu.
Ja sam to drugacije uradio, to jest po radionickom uputstvu. Izvukao lanac, skinuo taj gornji deo elevatora i onda tek radio.
Zamenuo lancanike, lezajeve, nov lanac za pogon reduktora u bunkeru, a zao mi sto nisam i tu gornju osovinu.


































 
Kad sam uzeo Matic mi rekao da proverim lezajeve.zamenim lezajeve posto su bili skoro zaribalii tada sam video da su zupcanici pri kraju.Vratim stare posto nije bilo na stanju nigde,cekao 7dana kod pekija i evo isli su skoro 2 god i bas u sezoni a stoje mi u kutiji,lenjost i druge obaveze
 
Za Paorpaor
Ma ti si to odradio sve po propisu, sve ti sad na izvolte i sve vidis sta treba a ja sam morao brzinski to da odradim posto smo u poslu stali a svima se zuri. Na toj osovini se uglavnom pojede utor za kajlu pa se menja inace ako je utor dobar i sve ostalo ne treba da se menja.
 
Pitanje - javlja mi se lom zrna u soji, s
Danas vršeo i skoro pola zrna je oštećeno, Tucano 320 je u pitanju, dob se vrti na 620 okretaja (ne mogu ga manje spustiti), podbubanj na 9 rupi (piše u uputama da ide na 8 rupu, a ja ga još jednu raspustio)
Zanima me na koliko vrtite bubanj u soji, ako treba maje onda cu morati u servis;
Što bi se još moglo pomoći da se smanji lom?
 
Nazad
Vrh