Claas

Moj claas je iz fabrike došao sa blindama i nikad ih nisam ni skidao...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ja ih skidam u pšenici a posle žetve vraćam nazad jer mi se ne sviđa što u pšenici bude mnogo naslaga prašine na šinama koja ne može da ispadne niti da se očisti od blindi.
 
Razumem da je iisti proces vrsidbe ali ipak je Lexion novije tehnologije zato sam pitao za Dominatore.
Kod nas rade neki sa Dominatorima kukuruz na kajs bez blinde I kazu da je sasvim u redu i sto se tice loma iako su minimalni obrtaji na oko 600.
Na tu sam varijantu pomislio i takva nam je namera probati. Inace imam i varijantu sa lancima ali ne bi jer posle kukuruza opet trebamo u soji.
Koliko sam upoznat niko kod nas ne vozi sa blindama u psenici, suncokretu i soji.
Kazu neki da moze odraditi sa blindama soju ali samo da je skroz suva i cista od ikakvih korova.
 
Sezona soje se polako priblizava kraju. Ostalo nekih 25-30 ha, a za sad smo imali 3 peha. Prvi je probusena prednja leva guma, sreca tubeleska. Drugi je puknut spaner, al samo jedna uska, mada je zanimljivo da je tako radio ko zna koliko dok nisam primetio i prekinuo iz bezbednosnih razloga. I treci peh, koji je i najozbiljniji je pucanje creva visokog pritiska hidroulike za grlo i heder. Celu prednju levu stranu mi je zamastilo toliko da sam morao detaljno da operem.




Sto se tice blindi ja sam ih stavio po fabrickoj preporuci mada sam od dosta ljudi cuo da rade bez blindi. Verovatno da moze, sl kad smo ih vec kupili neka ih tamo.
 
Kad ja kazem da danas nije dobro da se radi al mi niko ne veruje. I rezultat danasnjeg dana je pokoseno 2 jutra soje i popravka do sad. Odvrnuo se saraf u reduktoru kose spirale sto baca zitarice u bunker iodvalio osovinu pogona.
20200921_164114.jpg

20200921_163845.jpg
 
Ja imam strah od ovih posmatrača što idu za kombajnom, i kada me pitaju kako kombajn služi ili kako ide, kombajn se momentalno ućudi. To sam primetio i dok sam berač imao, čim me jedan lik pita kako ide, ja sklapam berač i idem kući jer znam da se momentalno kvarim. Moram nešto crveno da stavim radi uroka, ili da zovem popa.
 
Mene kad pitaju kako ide ja kazem evo raspada se, pa pocnem nabrajati sta je sve kriticno, onda kazu dobro je to samo goni

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Ja imam strah od ovih posmatrača što idu za kombajnom, i kada me pitaju kako kombajn služi ili kako ide, kombajn se momentalno ućudi. To sam primetio i dok sam berač imao, čim me jedan lik pita kako ide, ja sklapam berač i idem kući jer znam da se momentalno kvarim. Moram nešto crveno da stavim radi uroka, ili da zovem popa.
A jesi li radio danas i ako jesi kako ide kod vas, ovde sve dosta zeleno sara se po njivama.
 
Oni se teraju sa blindama u svim kulturama
Dominator sa blindama i bez blindi u pšenici je da ne prepoznaš kombajn... Kad mu skineš blinde leti, sa blindama je muka... Probao sam prve dve godine kako sam kupio kombajn jer nisam znao a neki majstor iz Almexa mi rekao da nema potrebe skidati blinde... Kad sam ih skinuo preporodio se, kombajn guta kao lud, nema lupanja koje je bilo karakteristično čim se pređe 5km/h sa blindama... Drugi kombajn bukvalno!
 
Ja sam radio 2 godine bez blindi i kad sam ih stavio,apsolutno nikakve razlike nije bilo. Ljudi koji su bili na obuci u Claasu,receno im je da se sve radi sa blindama. Ne ubedjujem nikog,ko ima slobodnog vremena,nek sarafa....😀
 
Kod mene je bilo suprotno skroz, sa blindama kombajn zagušen skroz, kad sam skinuo blinde poleteo... Pričam o žetvi pšenice. Suncokret i kukuruz radim sa blindama...
 
Kad ja kazem da danas nije dobro da se radi al mi niko ne veruje. I rezultat danasnjeg dana je pokoseno 2 jutra soje i popravka do sad. Odvrnuo se saraf u reduktoru kose spirale sto baca zitarice u bunker iodvalio osovinu pogona.

Kako ste uspeli da zamenite tu osovinu, a da pri tom niste sve skinuli. Mislim na taj vrh elevatora ovrsene mase.
Ja sam menjao lancanike i lezajeve i pri tom sam sve to razbucao.
 
Skine se samo poklopac odozgo i onda je sve pristupacno za zamenu. Namestim spojnicu lanca sa lopaticama na gore i pre skidanja spojnice zavezes zicom oba kraja lanca za kucicu da ne upadne unutra ionda vadis osovinu i lezajeve i srednji lancanik sa kajlom i granicnim prstenovima. A ako ne mozes da pridjes da izbijas ocovinu skine se beli lim od kutije hladnjaka i onda imas mesta za izbijanje. To je moj postupak za tu rabotu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh