Claas

Tukano nov sa kukuruznim adapterom godisnje da uradi 1000kj isplati se za 10godina i ostaje ti kombaj cisto. Naravno ako je cena usluga 5000din po kj. Ali znamo da se negde kosi i za 4000din. Plus servisi rezervni delivo dodje to i na 15-20god da se isplati masina.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
U mom slučaju u pitanju je polovan kombajn starosti 30 godina.Ja to računam broj urađenih k.j minus gorivo, mazivo i svi rezervni delovi koji su zamenjeni za tu radnu sezonu bez mog i babinog rada jer majstore i vozača ne plaćamo.Nov kombajn ne verujem da ću ikada kupiti niti maštam o tome.
 
Ja držim dedu samo iz razlogo što volim taj " luksuz "da priuštim sebi da idem u žetvu kad mi padne na pamet a ne da čekam kombajnera i jedem živce.
Trenutno po ceni (6000 din) kombajniranja kod nas se itekako isplati imati kombajn ,što kaže Matić moj isplati sam sebe al bukvalno svake godine.
Nije neki luksuz kao noviji kombajni ali uradi posao,ne radim usluge Šogor i ja uradimo naše bez kukuruza cc oko 180 -200 kj godišnje.
Kod mene je od 2012 i te sezone je odradio suncokret i soju zakasnio za pšenicu.
Ne znam da li je nakda bio puno bolji kvalitet materijala ali do sad sam radio na njemu zamenu svakog ležaja na njemu,remenje varijatorsko zamenjeno sa zamenskim po 2 puta. Na hederu bila malo kriva osovina puža,zamena gumica na nekoliko klipova,hidraulična pumpa remontovana,sečka remontovana našom greškom (zakačili na betonski stub) zamenjeni noćevi na sečki,onaj zglob na kosi kombajna menjan 3-4 puta,
noževi kose novi stavljeni,pre neki dean završen remont sita i tako neke sitnice,crevo hidraulike zamenjeno,remen sečke,pika prsti,...... na motoru ništa nije pipano urađen je remont vodene pumpe.
Imao sam problem sa varijatorom ali strugar je rešio to za 10 e inače su mi u Almeksu tražili za ceo varijator 4000 e
Sad je vreme za guma jedna da se zameni.Sve u svemu trošak održavanja nije prešao 1000 e godišnje.
Dok ide ide kad bude neki veči kvar ne verujem da ću popravljati ide u delove.
Kombajn je plaćen 5000 chf u CH tada 4000 eu i prevoz i sve ostalo je koštalo još 4700 eu.
Ni dan danas nije registrovan ,to je u planu ove godine zbog pooštrenih kazni;)
 
Kad sam kupovao kombajn pravio sam mesec dana matematiku koliko treba da radi jutara da se isplati za 8 godina, to mi bila neka razumna vremenska distanca. Uglavnom, Tucano 320 treba da radi 850 kj godišnje a NH CX 5090 940 kj godišnje. Ko ima svojih ( sa arendom 300-400) jutara i usluge 500 kj ima šanse da to ostvari. Kombajn sam ne može da se isplati ni za 10000 godina sve da se ništa ne pokvari. Kombajn je procentualno najneisplativija mašina, gora kupovina može biti samo neki skup traktor i da pravi manje od 500 rh. Vršidba je najslabije plaćena usluga u odnosu koliko košta mašinerija i ljudstvo koje u njoj učestvuje. Meni za kombajn treba najmanje 2 kamiona sa 50 m3 kadama i 2x Pronar ili 4 traktora sa po 2 prikolice, 4 zmajevke, 2 Pronar i 2 četvorotonke. Plaćam usluge oko lucerke, čovek mi kosi sa traktorom od 1500 evra i kosačicom od 500 evra za 2800 din/kj. On da se zainati za 3 dana isplati celu tu mehanizaciju...Da je normalna cena kombajniranja, 7000 din/kj + 1500 din prevoz tek bi onda bila neka pristojna zarada. Sreća pa kombajne pokupovali retardi i rade sa prevozom 35-40 evra/kj, vadi ih samo manjak mozga i to što ne znaju da računaju...
 
Poslednja izmena:
Ovo je sve tacno. Kombajn cu kupiti mozda za 15-20g kad mi sin poraste, ovako nemam nameru. Ima tu jos oko kombajna momenata. Prevoz moras imati ozbiljan da budes mehnizovan kako ne bi kombajn cekao na prikolice u kukuruzu. Ako se vuce na neko atraktivno mesto za predaju (svake godine jedan silos ima dobru cenu pa tamo svi vuku) pa prikolice cekaju po sat-dva na kipovanje eto problema. Tako da ulog u sam kombajn je mozda 60-70% a 30-40% su prikolice + traktori koji ih vuku.
 
Колега Олалија све је тако како си рекао ,има газдинства од 500кј + који немају свој комбајн а имају све, не мањкају с' људством,ај јефтиније им да плате услугу
 
Колега Олалија све је тако како си рекао ,има газдинства од 500кј + који немају свој комбајн а имају све, не мањкају с' људством,ај јефтиније им да плате услугу
Ma jasno, nisu ljudi blesavi, nego ja mentol, radim 30 godina zemlju, nikad nisam imao nešto od vrhunske mehanizacije, reko ajde sebi da ispunim želju da kupim neku ekstra mašinu...Ljudi koji se razumu u problematiku kad čuju koliko zemlje radim se ili krste ili smeju. :sta: :sta: :sta:
 
Kod nas je kosidba 5000 din. Radi i sečka i tarup, zavisi šta se radi. Sopstveni prevoz.
 
Kad sam kupovao kombajn pravio sam mesec dana matematiku koliko treba da radi jutara da se isplati za 8 godina, to mi bila neka razumna vremenska distanca. Uglavnom, Tucano 320 treba da radi 850 kj godišnje a NH CX 5090 940 kj godišnje. Ko ima svojih ( sa arendom 300-400) jutara i usluge 500 kj ima šanse da to ostvari. Kombajn sam ne može da se isplati ni za 10000 godina sve da se ništa ne pokvari. Kombajn je procentualno najneisplativija mašina, gora kupovina može biti samo neki skup traktor i da pravi manje od 500 rh. Vršidba je najslabije plaćena usluga u odnosu koliko košta mašinerija i ljudstvo koje u njoj učestvuje. Meni za kombajn treba najmanje 2 kamiona sa 50 m3 kadama i 2x Pronar ili 4 traktora sa po 2 prikolice, 4 zmajevke, 2 Pronar i 2 četvorotonke. Plaćam usluge oko lucerke, čovek mi kosi sa traktorom od 1500 evra i kosačicom od 500 evra za 2800 din/kj. On da se zainati za 3 dana isplati celu tu mehanizaciju...Da je normalna cena kombajniranja, 7000 din/kj + 1500 din prevoz tek bi onda bila neka pristojna zarada. Sreća pa kombajne pokupovali retardi i rade sa prevozom 35-40 evra/kj, vadi ih samo manjak mozga i to što ne znaju da računaju...
I posle tih 8 godina i 7000 KJ kombajn ces pokloniti meni posto ti je takva racunica. Moze :osmeh:
 
Kad sam kupovao kombajn pravio sam mesec dana matematiku koliko treba da radi jutara da se isplati za 8 godina, to mi bila neka razumna vremenska distanca. Uglavnom, Tucano 320 treba da radi 850 kj godišnje a NH CX 5090 940 kj godišnje. Ko ima svojih ( sa arendom 300-400) jutara i usluge 500 kj ima šanse da to ostvari. Kombajn sam ne može da se isplati ni za 10000 godina sve da se ništa ne pokvari. Kombajn je procentualno najneisplativija mašina, gora kupovina može biti samo neki skup traktor i da pravi manje od 500 rh. Vršidba je najslabije plaćena usluga u odnosu koliko košta mašinerija i ljudstvo koje u njoj učestvuje. Meni za kombajn treba najmanje 2 kamiona sa 50 m3 kadama i 2x Pronar ili 4 traktora sa po 2 prikolice, 4 zmajevke, 2 Pronar i 2 četvorotonke. Plaćam usluge oko lucerke, čovek mi kosi sa traktorom od 1500 evra i kosačicom od 500 evra za 2800 din/kj. On da se zainati za 3 dana isplati celu tu mehanizaciju...Da je normalna cena kombajniranja, 7000 din/kj + 1500 din prevoz tek bi onda bila neka pristojna zarada. Sreća pa kombajne pokupovali retardi i rade sa prevozom 35-40 evra/kj, vadi ih samo manjak mozga i to što ne znaju da računaju...
Koliko ti uradi godisnje kombajn, jel ispunjava planiranu normu
 
Cisto matematike radi. Koliko kosta Olalija tvoj kombajn ispod cekica sa kuk adapterom, a koliko procenjujes da ce kostati posle navedenih 7000kj?
 
Nisam napisao vrednost posle 8 godina jer sam mislio da se to podrazumeva, nov je koštao 166000 + Pdv. Na 7000 kj čista zarada je oko 14 miliona dinara, to je oko 120000 evra plus 75000-80000 evra vrednost 8 god starog to je to...
 
Koliko ti uradi godisnje kombajn, jel ispunjava planiranu normu
Prve godine sam uradio kao i sa Zmajem 320 jutara, druge i treće oko 850 kj. Ne ispunjava normu, neću da spuštam cenu, štetim i sebi i drugima ali oni to ne shvataju.Zaboravio sam da kažem, prošle godine bih prešao 1000 kj ali me je izblokirao tajkun za kog sam radio usluge 2018 i 2019, stojao mi celu žetvu, tj 19 dana kombajn kod njega, za to vreme sam uradio celih 65 hektara.
 
Znaci olalija ti kazes da smo mi bez mozga koji smo kupili kombajn i ne znamo da racunamo, ako sam dobro razumeo :unsure:
 
Nisam napisao vrednost posle 8 godina jer sam mislio da se to podrazumeva, nov je koštao 166000 + Pdv. Na 7000 kj čista zarada je oko 14 miliona dinara, to je oko 120000 evra plus 75000-80000 evra vrednost 8 god starog to je to...
Pa po tome ispada da ti on za tih 8 god fakticki nista nece zaraditi nego samo sebe isplacivati do te trzisne vrednosti polovnog :sta:
 
Nazad
Vrh