Claas

Sta mislite vredi li uzeti original, ili zamenu.
elevator-chain-sprocket-735896-claas-t11.jpg
 
Dodje kod mene jedan stariji čovek, ceo životni vek proveo radeći sa gvoždjurijom i ja mu pričam pošto su osovine slamotresa, on gleda one stare i kaže, samo da sam malo mlađi ja bi ti to napravio...
 
Kupiš novog i 2000 sati nemaš ništa da pipaš oko njega sem redovnog održavanja.
Mom fali par sati od 2000 na vršalici. Do sad na njemu je uradjeno: skraćen lanac na grlu, promenjen kajiš pogona hedera što ide pored grla, ležaj na španeru tog kajiša, okrenute pločice na predbubnju, zamenjeni ležajevi na osovini vetra, ležajevi na osovini pogona ladje, sileni (gumice na ladji), drveni lezajevi slamotresa treća garnitura sad stavljena, ležajevi na osovinama slamotresa, noževi na sečki četvrta garnitura, ležajevi i osovina na spirali neovršene mase (one na dnu kombajna), kajiš pogona kipe, lanac pogona spirale u bunkeru, kompletna spirala u bunkeru i luli sa svim ležajevima, radjen alnaser i alternator ove godine, skraćen lanac apcuga ovršene mase, osovina i ležajevi i lančanik na lancu ovršene mase na gornjoj strani (u bunkeru), Cilindri na grlu odradjeni i cilindar za uključivanje hedera, Ležaj na kompresoru klime, i još kojekakve sitnice. Kombajn radi oko 600-700 jutara godišnje. Za sledeću sezonu za sad sigurno znam da trebaju šine na bubnju i ležajevi na bubnju. Majstori kažu da su osovine slamotresa jajaste i da kad pojede ove ležajeve i one treba da se menjaju... Tako da do 2000 sati ima da se menja po koja stvar. Nije to onaj kvalitet iz 80-90 tih godina. Što kaže moj komšija, kad smo doterali Avera novog, sad se kombajni prave od kolača, lepi a mekani...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Bunker je već varen. I setio sam se još da sam menjao ležajeve na prednjoj osovini na grlu...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Au mixer pa dobro si i popamtio. Nisi nikakvo ulje naveo, ako je ovo u redovnom odrzavanju. Ili je ovo vanredno, redovno ulje i mozda neki kajs, uz kasko osiguranje, koje je po meni obaveza kao i kod novog auta
 
Ulje i filteri se podrazumevaju ovo ostalo se menja po potrebi...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh