Claas

Srdjane izvagaj limove kad ih budeš stavljao na biter!!! I upari ih!!


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Da da da to je pod obavezno. Otecemo zeninu digitalnu vagu. I onako me proklinje kad vazemo repicu. Posle ovog ko zna sta ce biti :eek:
 
Ja sam te biter limove kupio originalne i zavrnuo bez balansiranja,nikakvih problema nije bilo ide već par sezona.Svejedno tu će sa unutrasnje strane da se nakupi sitna prašina.
 
Ako je osovina malo kriva nista balansiranje nece vredeti. Ja sam nosio vetar na starom kombajnu da balansiraju. 150 evra.
 
Kad su se stari limovi pocepali osetio sam podrhtavanje kabine i plastični delovi su krckali i škripali od vibracije.Kada sam ih zamenio nisam vise ništa čuo ni osetio da podrhtava,trese kako nebi trebalo.
 
U biter udje prasina i dodje mu kao neki teg. Ja kad ukljucim vrsalicu i dam pun gas isto jako cima kabinu,ali cim dobije masu,sve se smiri
 
U pšenici ih skini jer ti je bubanj napunjen prašinom i prljavštinom koja je zarobljena unutar bubnja i ne može da se očisti jer smetaju blinde.Taman ima dovoljno vremena da se do kukuruza sve lepo očisti i istrese.Budu puna ručna kolica đubreta unutra.Ja sam prve sezone radio sa blindama sve kulture i kada sam skontao da je unutra haos skinuo ih i jedva očistio šine i bubanj koliko se zalepilo a treslo je ceo kombajn.
 
Balansiranje bitera 5500 din, ja radio u jednoj firmi 5km od mene. Zamenio limove i bili su u debalansu, najgore je kada vratis sve na kombajn i posle se kajes, sto nisi odradio balansiranje, a za 5500 din jedan dobar rucak u kafani
 
Ja sam kupio nove blinde u Adi zavario kontra matice ( kao na zmaju) i stavio ih. Na prolece legnem na slamotrese i skim ih i tako u krug bez balansiranja
 
Ja sam moju slao za Cacak hidropumpu,ljudi pregledaju sta fali pritisak koji ima i jave sta je i kako je koliko kosta da se odradi

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja neznam da li je moguće remontovati hidro motor,jedino metalizacijom...neznam ni da li neko to radi kod nas i koliko se isplati.Jedino gušće ulje pa dokle ide-ide..
 
Problem je kad idem 3.u transportu,npr.na brdo pocne da se cuje pumpa i kao da proklizava,i onda smanjujem brzinu dok ne dobije normalan zvuk,npr.sa 30km/h na 15km/h
I kad se ukljucujem na asfaltni put,stanem ubacim u 3.i ako je put malo vislji,bas promeni zvuk.
 
Nazad
Vrh