Claas

Cool team iz N.S uzeo je 700e za prevoz kombajna, kukuruznog adaptera i hedera na 2 kamiona za relaciju 150 km čoveku kome sam prodao Zmaja.Kada sam ja kupio tog Zmaja platio sam Borovici Ruma prevoz 500 e za 100 km uz totalno nespremno i neiskusno osoblje dok su momci iz Cool-a kombajn spakovali za pola sata na prikolicu.
 
Ja ne kazem da je skupo,naravno da ti transporteri imaju velike troskove,i ja da uvozim kombajn,naravno da bi platio koliko traze,ali mi je suludo da platim 700,800 i 1000e za prevoz po Srbiji. Mogu i oni ne daj boze da prevrnu i svasta,nesto.
Drugar je kupio megu 204 godinu dana pre mene.
Uzeo je od nekih uvoznika kod Ub-a,oni mu nasli prevoz. Zamenili mu akumulator i ispraznili rezervoar i ostetili brezone kad su skidali tockove,kombajn kad su istovarali ubacili ga u trecu,pumpa hidropogona skicala ko prase i ubrzo posle toga je remontovao.
 
On je izgleda sa 30 i neku godinu promenio vise firmi nego svi mi zajedno

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Jeste Barbula 32 za koji dan
Počeo da radim mehaniku uz pravog majstora sa 12 god
Sa 16 honorarno u jednom ozbiljnom servisu za poljo mehanizaciju u NS
Sa 18 stalni radnik u servisu eibl+ wondrak tu sam prošao Vojvodinu uzduž i popreko
Sa 22 auto gas servis Radić
Sa 23_29 NEOPLANTA ratarstvo Čenej sadašnji ČENEJ AGRAR e tu se moglo svašta sresti od raznih mašina, i dosta naučiti o obradi materijala
Od 29 slobodan strelac u svojoj radionici gde većinom radim kamione i šumske i gradjevinske mašine, traktore i dalje radim ali slabije
Možda odrzavam 30_40 komada traktora
Uglavnom volim taj posao!!
E usput sam završio školu i dao 2 god poljoprivrednog fakulteta i tu stao nadam se da ću nastaviti ili položiti razliku ispita za višu školu
Jeste na slikama sam dosta stariji uništio me teren!!
Uglavnom zadovoljan sam poslom koji sam samostalno razvio i hvala Bogu širi se polako, tako da planiram da uzmem 1 radnika
E sad uz sve to moji se bave poljoprivredom ratarstvo ovčarstvo i svinjarstvo i to polako širim što se tiče mehanizacije i površina i postepeno prelazim na voćarstvo LEŠNIK trenutno imam nešto preko 1 ha lešnika sa tendencijom porasta i hoću malo da udjem u povrće 2_3 ha
Ostao bih na ratarsvu ali ovde nema dovoljno površina NECTAR, EL RAEAFED, VU Karadjordjevo svi su u našem ataru cena zakupa je 600e/ha slabo nalazim računicu!!






Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ja ne kazem da je skupo,naravno da ti transporteri imaju velike troskove,i ja da uvozim kombajn,naravno da bi platio koliko traze,ali mi je suludo da platim 700,800 i 1000e za prevoz po Srbiji. Mogu i oni ne daj boze da prevrnu i svasta,nesto.
Drugar je kupio megu 204 godinu dana pre mene.
Uzeo je od nekih uvoznika kod Ub-a,oni mu nasli prevoz. Zamenili mu akumulator i ispraznili rezervoar i ostetili brezone kad su skidali tockove,kombajn kad su istovarali ubacili ga u trecu,pumpa hidropogona skicala ko prase i ubrzo posle toga je remontovao.
Naplati 800€,a skine tockove?To demontaza tockova za kombajn dodje nekih 400€ 🤣 Kako se lepo dosetili naplacuju vangabirtni prevoz tamo gde ga nema 😁
 
Ala ti brate lupas,cudo jedno.Nije van gabarita a kombajn sirok preko 3m
Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sa skinutim tockovima Lexion je 3,08 pa za 20€ pandur zazmuri na ovih 0,8 dakle opet trcis pred rudu.Jer da ga vuce sa montiranim tockovima ulazi u I kategoriju vandrednog prevoza i duzan je da ima tehnicki pratnju.Al onda bi naplatio 20 000€ takav prevoz 🤣

Halo jel to firma Bora Kecic?
Jeste.
Jel tu Bora?

Toliko je tvoje poznavanje transporta 🤣
 
Poslednja izmena:
Ajde ne kaki vise molim te,sve vise sam uveren da si ti neki klinac koji samo gugla po internetu i prosipa pamet ovde.Dobro neka bude i 3.08 kako ti kazes ali mislim da ima i vise ali I to je opet preko 3 m a pratnja treba preko 3m,ajd Boro proguglaj malo pa se javi za sat vremena.Zaboravio sam jos nesto da dodam

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
A covek samo treba da procita sta se pise 😁 3,08 je podatak od ljudi koji te masine vuku po zapadu gde se i tih 0,8 ne tolerise.Ima tu i skidanja retrovizora i platformi samo da se spusti 3,00< jer po EU zakonima 3,01 se racuna kao vandredni prevoz i dize troskove transporta, a na zapadu uvezbana ekipa to odradi da se ne oznoji.Znas li ti koja logistika treba da se takav kombajn vuce sa zapada kod nas u vandrednom transportu, cena takvog transporta i logistike je 1/3 cene tog kombajna.
 
Nazad
Vrh